یک میلیون بلیت در شش ساعت | گیشه سینمای چین در تسخیر انتقام‌جویان
منبع خبر: همشهری
دو شنبه 27 فروردین 1398 - 12:44


همشهری آنلاین: چهارمین فیلم از مجموعه سینمایی «انتقام‌جویان» رکورد پیش‌فروش را در تاریخ سینمای چین شکست و در کمتر از 360 دقیقه یک میلیون قطعه بلیت آن به فروش رسید.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسکرین‌دیلی، در فاصله کمتر از یک هفته تا آغاز نمایش «انتقام‌جویان: پایان بازی» در دومین بازار بزرگ سینمای جهان پس از هالیوود، چینی‌ها به مراکز فروش بلیت هجوم بردند و عصر روز جمعه حدود 37 میلیون دلار بلیت این فیلم را پیش‌خرید کردند؛ رقمی که تقریبا دو برابر هفت روز اول پیش‌فروش بلیت‌های «انتقام‌جویان: جنگ ابد» در اکران سال 2018 در چین است.

«جنگ ابد» که سومین فیلم از مجموعه «انتقام‌جویان» است، با 65 میلیون دلار رکورد پیش‌فروش را در سینماهای چین در اختیار دارد. با این حال، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند «پایان بازی» رکورد سلف خود را بشکند و به رقم خیره‌کننده 100 میلیون دلار برسد. ضمن اینکه میزان فروش فیلم تازه در یک ساعت اول بیش از فروش «انتقام‌جویان 3» در 24 ساعت اول بوده است.

«پایان بازی» دو روز پیش از اکران در آمریکای شمالی در سینماهای چین روی پرده می‌رود و کارشناسان معتقدند نمایش همزمان فیلم در دو بازار بزرگ جهان علاوه بر دیگر بازارهای بین‌المللی می‌تواند به خلق رکورد بهترین و بزرگ‌ترین افتتاحیه تاریخ سینما بینجامد. در حال حاضر «جنگ ابد» این رکورد را با 640 میلیون دلار در دست دارد. هر چند رقم 191 میلیون دلار اکران سه روز اول در چین در این رکوردشکنی در نظر گرفته نشده است.

به این ترتیب، به نظر می‌رسد «پایان بازی» بتواند خیلی آسان با یک افتتاحیه 800 میلیون دلاری کار خود را آغاز کند. از سوی دیگر، «جنگ ابد» با 258 میلیون دلار فروش در آمریکای شمالی بهترین افتتاحیه تاریخ سینما را به نام خود زده و انتظار می‌رود «پایان بازی» با رقمی در همین حدود سینماهای آمریکا و کانادا را در سه روز اول اکران به آتش بکشد.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.