مقدمـه‌ای بــر Kubernetes و معمــاری آن
منبع خبر: شبکه
جمعه 25 اسفند 1397 - 11:00

کانتِینر(Container) یک فناوری است که مشکلات انتقال نرم‌افزار را از یک محیط به محیط دیگر حل می‌کند. به‌صورت ساده، یک کانتینر شامل تمام مواردی است که برای زمان اجرا نیازمند آن‌ها هستیم. یک اپلیکیشن و تمام وابستگی‌های آن، کتابخانه‌ها، فایل‌های پیکربندی و ... . به‌عنوان یک پکیج بسته‌بندی می‌شوند. با این کار دیگر در سیستم‌عامل و زیرساخت‌ها برای اپلیکیشن تفاوتی احساس نمی‌شود. کوبرنتیس (Kubernetes) یک سیستم قدرتمند متن‌باز است که گوگل آن را برای مدیریت اپلیکیشن‌های کانتینرشده توسعه داد. این سیستم کمک می‌کند تا روش‌های بهتری برای مدیریت اجزای مجزا و مرتبط و همچنین سرویس‌ها در زیرساخت‌های متنوع فراهم شود. در ابتدا به مفاهیم پایه کوبرنتیس اشاره می‌کنیم و پس از آن معماری سیستم، مشکلات حل شده و مدل‌های مورداستفاده برای توسعه متمرکز و مقیاس‌پذیر موردبحث قرار می‌گیرد. این مقاله شامل دو قسمت است که قسمت دوم در شماره آینده ماهنامه شبکه منتشر خواهد شد. کوبرنتیس (Kubernetes) چیست؟
در سطح پایه، کوبرنتیس سیستمی برای اجرا و همکاری اپلیکیشن‌های کانتینرشده در محیط‌های خوشه‌بندی‌شده یا کلاستربندی‌شده است؛ پلتفرمی طراحی‌شده برای چرخه زندگی اپلیکیشن‌های کانتینر شده است و سرویس‌های پیش‌بینی، مقیاس‌پذیری و دسترسی بالا را مدیریت کند.
به‌عنوان یک کاربر کوبرنتیس، می‌توانید چگونگی اجرای اپلیکیشن و همچنین راه‌هایی را که آن‌ها می‌توانند با دیگر اپلیکیشن‌ها تعامل داشته باشند، تعریف کنید و مقیاس سرویس‌دهی خود را کاهش یا افزایش دهید، روند مشخصی برای به‌روزرسانی ایجاد کنید و ترافیک را بین نسخه‌های مختلف اپلیکیشن‌ها تعویض کنید تا ویژگی‌های جدید تست شوند یا تغییرات به گذشته بازگردند. کوبرنتیس یک پلتفرم پایه ایجاد می‌کند که با کمک آن بتوانید اپلیکیشن‌ها را با درجه بالایی از انعطاف‌پذیری، قدرت و اطمینان تعریف و مدیریت کنید.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.