تعطیلی بیش از 100 مدرسه در مالزی به دلیل انتشار گاز سمی
منبع خبر: همشهری
جمعه 25 اسفند 1397 - 10:38

تعطیلی بیش از 100 مدرسه در مالزی به دلیل انتشار گاز سمی
همشهری آنلاین: مقامات مالزی از تعطیلی بیش از 100 مدرسه در پی تخلیه زباله‌های سمی در یک رودخانه‌ و بیماری بیش از 500 نفر از جمله بسیاری از کودکان خبر دادند.

به گزارش ایسنا، تصور می‌شود یک کامیون هفته گذشته زباله‌های سمی را در ایالت جنوبی "جوهور" مالزی تخلیه کرده که باعث نشت گازهای سمی در سرتاسر منطقه‌ای وسیع شده است.

به دنبال این اتفاق بسیاری از مردم منطقه دچار علائم مسومیت از جمله اسهال و استفراغ شده‌اند.

بیش از 500 نفر از مردم این منطقه که بسیاری از آن‌ها را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند پس از استنشاق این گازهای سمی درمان‌های پزشکی دریافت کرده و بیش از 160 نفر از آن‌ها نیز روانه بیمارستان شده‌اند.

نوع گاز سمی منتشر شده در شهرک صنعتی "پاسیر گودانگ" مشخص نشده است.

وزیر آموزش و پرورش مالزی ابتدا دستوری مبنی بر تعطیلی 43 مدرسه واقع در این منطقه را در روز چهارشنبه صادر کرد اما در اطلاعیه متعاقب آن، تعداد این مدارس افزایش بیش از دو برابری یافت به طوری که طبق تصمیم وزارت آموزش و پرورش این کشور تمامی 111 مدرسه واقع در "پاسیر گودانگ" بلافاصله تعطیل شد.

بنابر گزارش گاردین، اوایل هفته جاری سه نفر در ارتباط با تخلیه زباله‌های سمی دستگیر شدند. انتظار می‌رود یکی از این افراد به زودی در دادگاه محاکمه شود و در صورتی که در مورد شکستن قوانین حفاظت از محیط زیست گناهکار شناخته شود، ممکن است با پنج سال حبس مواجه شود.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.