فرانسه | 109 زن در یک‌سال قربانی خشونت شدند
منبع خبر: همشهری
پنج شنبه 24 اسفند 1397 - 08:53

فرانسه | 109 زن در یک‌سال قربانی خشونت شدند
همشهری آنلاین: گزارش سازمان دیده‌بان خلافکاری در فرانسه حاکی از آن است که 109 زن در این کشور در جریان خشونت‌های خانگی در سال 2017 کشته شده‌اند.

انتشار این آمار نشانگر آن است که شمار قربانیان خشونت‌های خانگی در فرانسه نسبت به یک سال قبل کاهش نیافته است. در سال 2015، یکصد و پانزده زن از سوی شریکان زندگی یا شریکان سابق به قتل رسیده بودند.
معضل زن‌کشی (féminicide) زمانی برای دولت و دستگاه قضایی فرانسه نگران کننده‌تر است که به آمار جرم مشابه در دهه پیش از آن توجه کنیم. در سال‌های 2007 تا 2014، شمار ارتکاب قتل خانگی 166 مورد به 118 مورد کاهش پیدا کرده بود. اما از آن سال به بعد، تعداد زنان قربانی خشونت خانگی افزایش یافته است.
از هر 10 قتل، دست‌کم 8 مورد در یک واحد مسکونی (خانه یکی از زوج‌ها یا خانه شخص دیگر) روی داده است.

عامل وقوع قتل در 32 درصد موارد مشاجره و در 26 درصد دیگر طلاق گزارش شده است. به‌علاوه 50 درصد زنان مقتول، پیش از کشته شدن، از سوی شریکان زندگیشان مورد خشونت قرار گرفته بودند.

بر اساس همین گزارش در سال 2017، نود و هشت هزار و پانصد زن، از خشونت خانگی جان سالم به در برده اند: این افراد اکثرا قربانی ضرب و شتم بوده و 2 درصد از آن‌ها مورد تجاوز شریک زندگی فعلی یا سابق خود قرار گرفته‌اند. 11درصد دیگر هم در همین طبقه‌بندی به قتل تهدید شده‌اند.

با این حال این گزارش نشانگر آن است که در مدت زمان مشابه، شکایات ثبت شده به دلیل مشکلات میان زن و شوهرها یا شرکای غیر رسمی زندگی کاهش پیدا کرده است.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.