هشدار افسر سابق اسرائیلی درباره آماده نبودن ارتش برای ورود به جنگ
منبع خبر: ایسنا
جمعه 22 دی 1397 - 13:31


کمیسیونر سابق بخش شکایات سربازان ارتش رژیم صهیونیستی نسبت به وجود نقص بسیار خطرناکی در آمادگی‌های ارتش این رژیم جهت ورود به جنگی پیش‌دستانه هشدار داد.

به گزارش ایسنا، اسحاق بریک، کمیسیونر سابق بخش شکایات سربازان ارتش رژیم صهیونیستی که چهارشنبه گذشته بازنشسته شد، در گفت‌وگو با مرکز پخش این رژیم به وجود مشکلاتی برای ارتش در انتقال سریع نیروها به میدان درگیری اشاره کرد و گفت: کاهش تعداد نیروهای نظامی و مدت خدمت سربازی مردان موجب ایجاد فاصله‌ای غیرقابل جبران میان ماموریت مورد نظر و تعداد نیروها شد.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، اشتباه بزرگی که گادی آیزنکوت، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی مرتکب شده این است که بر امور مدیریت، نظارت و پیگیری فعالیت‌های میدانی تمرکز نکرد.

بریک افزود: فرماندهان بزرگی در ارتش اسرائیل اعتراف کردند که وضعیت بد است اما از گفتن آن در ملا عام می‌ترسند.

این مسؤول سابق ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: اگر الان جنگی رخ بدهد، آسیب و شکستی که به ما در جنگ اکتبر 1973 وارد شد در مقایسه با آسیب و شکستی که در این جنگ به ما وارد خواهد شد، چیز قابل ذکری نخواهد بود.

وی ادامه داد: اسرائیل در برابر چهار جبهه واقعی قرار خواهد داشت زیرا کرانه باختری به منزله آتش فشانی فعال نشده تا این لحظه است که اگر منفجر شود، بر تمامی جبهه‌ها تاثیر خواهد گذاشت.

بریک در ماه‌های قبل به رسانه‌ها گفته بود، فرماندهان و افسران ارتش افکار عمومی اسرائیلی‌ها را درباره آمادگی ارتش برای جنگ گمراه می‌کنند.

او گفته بود، ارتش اسرائیل دچار ضعف و نقص بزرگی است اما فرماندهی نظامی اسرائیل این واقعیت را پنهان می‌کند، بحران بزرگی از منظر نیروی انسانی، ذخیره‌سازی سلاح و حفاظت از تانک‌ها و خودروهای زرهی مختلف در این ارتش وجود دارد.

بریک در اوت گذشته گزارشی رسمی را برای فرماندهی ارتش ارسال کرده و در آن بر آماده نبودن ارتش برای جنگ آتی تاکید کرد.

آیزنکوت این گزارش را رد کرده و جنگ لفظی میان این دو در رسانه‌ها شکل گرفت.

انتهای پیام


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.