(ویدیو) بغض افشین قطبی در برنامه نود
منبع خبر: فرارو
دو شنبه 13 آذر 1397 - 13:24

* عادل فردوسی پور ضمن اشاره به گزینه‌های نظرسنجی، از گل محسن مسمان، آنتونی استوکس و... به عنوان گل‌هایی نام برد که می‌توانستند در این لیست جای بگیرند. پس از آن خلاصه‌ای از آن چه قرار است در 90 پخش شود، نمایش داده شد.

- مصاحبه با احمدرضا عابدزاده به مناسبت 8 آذر.
- گفتگوی زنده با افشین قطبی
- بررسی هفته چهاردهم مسابقات لیگ برتر.
- یک بازی بدون گل، با حواشی و یک گل بحث‌برانگیز.

* احمدرضا عابدزاده در گفتگویی با برنامه نود گفت که 8 سال پیش در صحبتی که با کفاشیان انجام داده بود، گفت که اگر به من امکانات بدهید 100 دروازه بان ایرانی تحویل می‌دهم. عابدزاده در ادامه با خنده گفت: 8 سال است کفاشیان قرار است زنگ بزند! باقی صحبت‌های احمدرضا عابدزاده نیز خاطرات نوستالژی، دوری از فوتبال و... بود.

تشخیص ویروس ایدز: رایگان و پنهانی
* عادل فردوسی پور ضمن اشاره به روز جهانی معلولان، برنامه نود را به آن‌ها تبریک گفت. سپس آیتمی در خصوص ویروس ایدز یا HIV پخش شد. در این آیتم از مردم ایران دعوت شد که به صورت رایگان آزمایش ایدز بدهند؛ آزمایشی که نتایج آن پنهانی خواهد ماند.

* در ادامه کلیپ هفته پخش شد. پس از آن فردوسی پور صعود تیم ملی یسکتبال به جام جهانی را تبریک گفت.
* سپاهان 1 پدیده 0

نکات بازی
پدیده پس از 417 دقیقه گل خورد
اولین صدرنشینی سپاهان پس از هفته پنجم لیگ پانزدهم
* سرمربی تیم پدیده 6 بازی بدون پیروزی مقابل قلعه نوئی
گل اللهیار صیادمنش برترین گل هفته
* آیتم بعدی برنامه نود، ترین‌های هفته بود. کار تیمی بازیکنان تیم استقلال در صحنه گل طارق همام برترین کار تیمی هفته انتخاب شد. همچنین سیو علیرضا بیرانونددر بازی با ماشین سازی برترین مهار هفته بود.

* در آمار‌های هفته چهاردهم، پیام نیازمند با 5 سیو بیشترین نجات دروازه را داشت. سیاوش یزدانی مدافع سپاهان با 11 دفع توپ، مسعود شجاعی با 11 دریبل و... عنوان داران این هفته بودند.

* موضوع بعدی خداحافظی سیدجلال حسینی بود. عادل فردوسی پور برگزاری مراسم خداحافظی را تلویحا وظیفه فدراسیون دانست. او همچنین مصاحبه برانکو با سایت کروات را اشتباه و با ادبیات نادرست دانست و همچنین انتقاداتی به مک درموت دستیار کی روش داشت. در نهایت عادل تاکید کرد که در فاصله یک و نیم ماه تا جام ملت ها، دوگانگی کی روش - برانکو باید تمام شود. بعد از صحبت‌های مجری برنامه، آیتمی درباره سیدجلال حسینی پخش شد.

قطبی: همان افشین هستم، با مو‌های سفیدتر!
خیلی تشکر می‌کنم اجازه دادید به تمام مردم قشنگ ایران سلام بگویم و خوشحال شدم بعد از 9 سال توانستم برگردم ایران و به مردم خدمت کنم.

اولا من فکر کنم کسانی که یک ذره در ایران تجربه دارند، می‌دانند فولاد یکی از بهترین در ساخت بازیکن، امکانات برای مربیان است و یکی از بهترین تیم‌ها برای مربی است که می‌خواهد افتخار بین المللی بیاورد. وقتی فهمیدم فولاد می‌خواهد با من صحبت کند و دیدم که یک استادیوم خوب ساخته اند، انگیزه زیادی به من داد. دکتر رضایی توانست قلبش را به من وصل کند، پدر بزرگ من از شیراز است و خوزستانی‌ها هم خیلی خون گرم، فکر کردم می‌توانیم کار‌های جذابی انجام دهیم.

من فکر کنم تعریف کردن یک موفق بستگی به زاویه دیدگاه دارد. برای کسی که در کشور دیگر است باید 2 برابر اهل آنجا کار کند و تلاش کند آنجا بماند. لیگ ژاپن بهترین لیگ آسیا است، من آنجا باید تلاش می‌کردم و مخصوصا بازیکنان خیلی جوانی داشتم، آن تیم جوان‌ترین تیم تاریخ ژاپن بود، توانستیم در وسط جدول بمانیم و در فینال جام حذفی هم باشیم. به خاطر پاتریک کلایورت آنجا رفتم.

چین یکی از پولدارترین لیگ‌های دنیا است. تمام تفکر کشور چین این است که می‌خواهند تیم ملی خوب و لیگ خوب بسازند، بازیکنان و مربیان گران قیمتی آن جا بازی می‌کنند، من همیشه شاگرد فوتبال و زندگی بودم، رفتن به جایی که باید با مترجمت به بازیکنان برسی، کار سخت‌تر هم می‌شود. افشین قطبی همان شخصی بود که به ایران آمده، با تجربه بیشتر و مو‌های سفید بیشتر.

انرژی همیشه یکی از ملاک‌های من بوده، به خاطر این که عاشق فوتبال هستم و وقتی توپ، بازیکن و چمن را می‌بینم می‌توانم کلید سوئیچ را بزنم و خودم را وصل کنم به بازیکنانم.

واقعا فرقی برای من ندارد، الان نهم جدول هستیم و فقط 15 امتیاز در 14 بازی بردیم، هر بازی برایمان مثل فینال است، باید تبریک بگویم به فوتبال ایران و لیگ برتر و رئیس فدراسیون و تمام کسانی که زحمت کشیدند، اگر برگردم به 9 سال پیش می‌توانم بگویم فوتبال ایران پیشرفت کرده، از لحاظ هیجان و تکنیکی و خیلی دوست دارم لیگ ایران را بکنیم شماره یک در آسیا. عشقی که در فوتبال ایران است خیلی جا‌ها نیست.

ایران، برزیل و آرژانتین شاید تنها جایی هستند که عشق فوتبال در آن زیاد است. استادیومی که ساخته شده یک چیز رویایی است، هیچ وقت فکر نکردم می‌توانم بیایم ایران و در همچین جایی بایستم.

فکر میکنم شما شناخت خوبی از من دارید، شاید یک یا دو ثانیه از کسی ناراحت شوم، اما سعی می‌کنم همیشه رو به جلو نگاه بکنم. اگر کسی خوبی یا بدی کرده سعی می‌کنم خوب نگاه کنم، همه فوتبالیست‌ها تلاش کرده اند، دست همه را می‌بوسم و دوست دارم از نزدیک آن‌ها را ملاقات کنم. بعضی موقع‌ها مثل بلژیک یک نسلی می‌آید و کار بزرگ بین المللی انجام می‌دهد، یکی از دلایل بازگشتم نسل خوبی است که دیدم می‌آید. بازی زیر 16 ساله‌های فولاد را دیدم که واقعا سطح بین المللی بود. سه تا از بازیکنان می‌توانند در هر جایی می‌توانند بازی کنند.

خیلی سخت است. شک نکنید پرسپولیس همیشه در قلب من بوده و خواهد بود. هواداران پرسپولیس همیشه در قلب من خواهد بود. هواداران پرسپولیس می‌دانند من کار حرفه‌ای می‌کنم. من فکر میکنم بسیار خوب کار کرده اند آقای برانکو و پرسپولیس. من از دور افتخار کردم به کار 2 سال اخیر این تیم.

دو روز با تیم تمرین کردم و از انگیزه بازیکنان لذت بردیم، یک چیز‌هایی که خوندم که می‌گویند یک لیست ورودی و یک اخراج دادم، اما من هیچ لیستی ندادم. با جمع بندی‌های تیمی می‌خواهیم یک تیم خوب ببندیم برای نیم فصل دوم.

من این را قبول ندارم، آن زمان که تیم ملی داشتیم خیلی سخت بود و تلاش کردیم تیم را همدل نگه داریم، سه بازی را پشت سر هم بردیم و بازی آخر را مقابل کره جنوبی باختیم. چیز‌هایی که فراموش می‌کنیم و یادمان می‌ماند، ممکن است چیز‌های مهم نباشد. نگاه من ساده است، بازیکنانی که برایم بازی کردند برادرانم و پسرانم بودند، گریه‌های آخر من خداحافظی و ناراحتی برای کار نکردن با آن بازیکنان بود.

در همه جام ملت‌ها ایران شانس خوبی برای قهرمانی دارد، ژاپن، ایران، کره و استرالیا همیشه بهترین بودند و بازیی این تیم‌ها همیشه 50 درصد یکی شانس دارد و 50 درصد هم دیگری. آقای کی روش خوب کار کردند و تبریک می‌گویم که توانستند 2 بار بروند جام جهانی، تیمشان ساخت دفاعی خوبی دارد.

آقای فردوسی پور ما در ژاپن خیلی کم ایرانی پیدا کردم، ولی وقتی من رسیدم به ایران در این چند روزه روزی 16 ساعت کار می‌کردیم و فقط فارسی صحبت کردیم و بعضی وقت‌ها اگر زیاد صحبت کنیم، زبان برمیگردد و انشالله بیشتر یاد می‌گیرم و حرف‌های بهتری می‌زنیم.

من فکر میکنم مادر هرکسی عزیز است و روابطی است که نمی‌توان توضیح داد. مادر من مهربان و خیلی خیلی بامنش بود. وقتی ایشان مریض بود و فوت کرد و نتوانستم بیایم خیلی سخت بود. هر وقت راجع به آن صحبت می‌کنم اشک هایم جاری می‌شود.

لازم است به سیدجلال تبریک بگویم، یکی از مردان بزرگ و بسیار بسیار خوبی بوده و من لذت بردم از تمرین با ایشان و آرزوی موفقیت می‌کنم، بازیکنانی مثل سیدجلال هیچ وقت از تیم ملی خداحافظی نمی‌کنند، چون ملی هستند.

* ماشین سازی 0 پرسپولیس 1

نکات بازی
چهلمین کلین شیت بیرانوند با پرسپولیس و هفتادمین در لیگ برتر. ده خسوس از هیچ تیمی به اندازه پرسپولیس گل نخورده است.

احمد موسوی: بعید بود امید چنین کاری کند. به او هم گفتم نباید چنین کاری کند، به هر حال هوادار است.

امید عالیشاه: هر بار رفتم کرنر بزنم اشیا پرت کردند به سمتم. از مردم غیور آذربایجان عذرخواهی می‌کنم، یک سری هوادار نما بودند که این کار را کردند.

شجاع خلیل زاده: خداراشکر توانستم زحمت بچه‌ها را تبدیل به گل کنم.

ماشین سازی یک پنالتی و پرسپولیس یک گل طلبکار

آیتم بعدی بررسی داوری بازی‌های هفته چهاردهم با نوید مظفری بود.

سپاهان - پدیده: سپاهان یک تک به تک از این بازی طلبکار بود. گل پدیده به درستی آفساید اعلام شد.

نساجی - سپیدرود: نساجی دو تک به تک طلبکار شد، پنالتی سپیدرود صحیح بود.

ماشین سازی - پرسپولیس: پنالتی برای تیم ماشین سازی به اشتباه گرفته نشد. گل دوم پرسپولیس به اشتباه آفساید گرفته شد.

* علی بهار مست سرپرست تیم سپیدرود روی خط برنامه نود آمد و درباره دربی شمال کشور صحبت کرد: به این باید اشاره می‌کردید که هواداران ما و سپیدرود بدون تنش در کنار هم نشستند و تیمشان را تشویق کردند و هنجار‌ها را رعایت کردند. در خصوص بازی ما اعتقادمان این است که آقای فغانی بهترین داور ایران و آسیا و جزو سه داور برتر جهان هستند، اما بهترین داوران هم ممکن است اشتباه کنند، یک طا روی آقای نزهتی گرفته نشد که همان توپ وارد دروازه ما شد.

* در ادامه قسمت دوم مصاحبه با احمدرضا عابدزاده پخش شد. این قسمت به بازی ایران - استرالیا مربوط بود.

* آیتمی از ایرج دانایی فرد پیشکسوت تیم ملی و استقلال پخش شد که عملکرد او در تیم ملی نیز در همان آیتم بررسی شد. فتحی مدیرعامل آبی‌ها نیز به دیدار دانایی فرد رفته بود.

* پخش آیتم نود درجه پیش از بازی استقلال صنعت نفت در دستور کار قرار گرفت.

* استقلال 3 - صنعت نفت 0

نکات بازی:

* صنعت نفت حریف محبوب شفر؛ پرگل‌ترین برد فصل پیش و برد در نیمه نهایی جام حذفی

* نودمین کلین شیت رحمتی در استقلال

* استقلال - صنعت نفت بدون تساوی در لیگ برتر

* دهمین بازی در لیگ برتر که استقلال شفر سه گل یا بیشتر زد.

میکسدزون و نشست خبری

صیادمنش: توانستیم دل هواداران را خوش کنیم، از آقای شفر تشکر میکنم که به من اعتماد کرد و خوشحالم پاسخ اعتماد ایشان را دادیم.

علی کریمی: باید خیلی دقت کنیم امتیازات باقی مانده را جمع کنیم.

رحمتی: بازیکنان ما واقعا مشکل دارند، این که مصاحبه نمی‌کنند یا می‌آیند تمرین به خاطر حیایشان است.

شفر: شما می‌دانید فشار روی استقلال همیشه بالا است. به خاطر عملکرد دو بازیکن خط هافبکم طارق همام و فرشیدباقری خوشحالم.

* در ادامه عادل فردوسی پور تولد منصوریان را تبریک گفت و کلیپی به این مناسبت پخش کرد.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.