1.5 میلیون دانش‌آموز مشکل روان‌شناختی دارند
منبع خبر: فرارو
پنج شنبه 23 شهریور 1397 - 14:18

محمد حاتمی در نخستین همایش ملی یافته‌های نوین روان‌شناسی کاربردی با بیان اینکه 3500 مرکز خدمات روانشناسی کنکور در کشور فعالیت دارند، گفت: نگرش مردم نسبت به روانشناسی تغییر کرده است و آن را به عنوان یک ارزش پذیرفته اند. باید شرایط را به گونه‌ای رقم بزنیم تا روان‌شناسی در جامعه نهادینه شود و همه بتوانند از این رشته استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه امروزه روان‌شناسی و مشاوره نقش اول را در سلامت جامعه دارد، گفت: تمامی مردم نیاز به روانشناس دارند و مسئولان باید دراین باره فکر و برنامه ارائه دهند.

وی با بیان اینکه 15سال از تاسیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره می‌گذرد و مشکل روان جامعه ما می‌تواند توسط روان‌شناسان و مشاوران کاهش یابد، خاطرنشان کرد: در کشور حدود یک میلیون و 500 هزار دانش آموز مشکلات روان شناختی دارند که نیاز به مدیریت دارد.

معاون نظارت حرفه‌ای و امور کمیسیون‌های سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور اظهار کرد: رشته‌های روان‌شناسی و مشاوره تنوع بالایی دارند و حدود 14 رشته در این زمینه در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود که تمامی این رشته‌ها کاربردی هستند.

وی ادامه داد: باید از دانشگاه آزاد به دلیل تلاش‌های صورت گرفته در مورد رشته‌های روان‌شناسی و مشاوره که در سطوح ارشد و دکتری تدریس می‌شود تشکر کرد و در عین دانشگاه‌ها را به استاندارد‌های جهانی برسانیم و رشته‌های روان‌شناسی را کیفیت بخشی کنیم تا دانشجویان به خارج از کشور برای آموختن این رشته نروند.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.