گلکسی اس 10 به دست آمریکایی‌ها نمی‌رسد
منبع خبر: فرارو
یک شنبه 19 شهریور 1397 - 13:35

گوشی پرچمدار بعدی سامسونگ، گلکسی اس 10، با قابلیت پشتیبانی از فناوری شبکه اینترنت 5 G، در بازار ایالات متحده آمریکا عرضه نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت gsmarena، پس از آنکه شرکت سامسونگ از گوشی هوشمند گلکسی نوت 9 رونمایی کرد، حالا به‌نظر می‌رسد در تلاش است تا پرچمدار بعدی خود را در نخستین فصل از سال آینده 2019 میلادی عرضه کند.

پرچمدار بعدی سامسونگ که گلکسی اس 10 نام خواهد داشت، احتمالا در دو نسخه معمولی و پلاس به بازار‌های جهانی روانه خواهد شد، اما شنیده‌ها حاکی است که سامسونگ می‌خواهد پشتیبانی از نسل پنجم اینترنت 5 G. را نیز به یک نسخه دیگر از این گوشی پرچمدار اضافه کند.

حالا تازه‌ترین اخباری که درباره این گوشی هوشمند در فضای مجازی منتشر شده است، نشان می‌دهد که سامسونگ احتمالا قصد ندارد این نسخه از پرچمدار خود را در بازار ایالات متحده آمریکا عرضه کرده و به فروش برساند. این بدان معناست که گلکسی اس 10 تحت تاثیر دلایل و عوامل نامعلومی به دست کاربران آمریکایی نخواهد رسید.

با اینکه این شایعه هنوز به تایید شرکت کره‌ای سامسونگ نرسیده است، اما منابع مختلف خبری از برنامه‌های زمانی و مکانی عرضه نسل جدید گوشی پرچمدار گلکسی اس 10 خبر داده‌اند.

به نظر می‌رسد که گلکسی اس 10 در نوامبر سال جاری 2018 میلادی معرفی و به بازار‌های جهانی موبایل روانه شود، اما طبق شایعات و گزارش‌های بدست آمده، فعلا قرار نیست گوشی جدیدی که از فناوری شبکه نسل پنجم اینترنت 5 G. پشتیبانی می‌کند، در دسترس کاربران آمریکایی و بازار ایالات متحده قرار بگیرد.

به گفته کارشناسان فعال در حوزه فناوری، این کار سامسونگ اصلا دلیل منطقی نخواهد داشت و این شرکت کره‌ای هرگز یکی از بزرگ‌ترین و موثرترین بازار‌های خود، یعنی ایالات متحده آمریکا را که می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش میزان فروش آن داشته باشد، بی‌جهت حذف نخواهد کرد.

احتمالا تراشه پردازنده این محصول توسط بخش سامسونگ الکترونیکس ساخته و تولید می‌شود که البته هنوز زمان معرفی و عرضه این نسخه جدید مشخص و به‌صورت رسمی اعلام نشده است. زمان معرفی از این نسخه جدید هم به زمان بهره‌برداری از شبکه اینترنت 5 G. و توسعه زیرساخت‌های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت بستگی دارد.

با توجه به افزایش روزافزون محبوبیت فناوری‌های نوین و گسترش تلاش و فعالیت شرکت‌های مختلف تکنولوژی و اپراتور‌های بین‌المللی برای برقراری و توسعه زیرساخت‌های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت 5 G، می‌توان گفت که یک ماراتن و رقابت تنگاتنگی میان این غول‌های تکنولوژی درگرفته است و هر یک از آن‌ها در تلاشند نخستین اپراتور و شرکت مخابراتی باشند که امکان دسترسی و بهره‌برداری از جدیدترین نسل از اینترنت 5 G. را در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند.

نسل پنجم شبکه اینترنت همراه 5 G، استاندارد‌های پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود. البته با اینکه تلاش‌های بسیاری درباره توسعه فناوری شبکه اینترنت همراه 5 G. و راه‌اندازی زیرساخت‌های لازم برای آن از سوی شرکت‌های مخابراتی و اپراتور‌های بزرگ در جهان صورت گرفته است، اما همچنان برآورد می‌شود که برقراری ارتباط از طریق شبکه نسل پنجم اینترنت همراه حداقل تا دو سال آینده به طول خواهد انجامید.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.