مالکی: تحریم آمریکا علیه ایران نقض آشکار حقوق بین الملل است
منبع خبر: مهر
سه شنبه 17 مرداد 1397 - 16:09


رئیس ائتلاف دولت قانون عراق تحریم های آمریکا ضد ایران را مورد مخالفت قرار داد و آنرا ناقض حقوق بین الملل دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از السومریه، نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون از مخالفت خود با تحریم های آمریکا ضد ایران خبر داد و آنرا نقض آشکار حقوق بین الملل دانست.

وی افزود: در شرایطی که ملت های منطقه و کشورهای جهان در راستای رهایی از تبعات تک قطبی حرکت می کنند، تحریم های آمریکا ضد کشور همسایه ایران به مثابه نقض آشکار حقوق بین الملل است.

نوری مالکی بیان کرد: ما مخالفت خود را با تحریم های آمریکا ضد جمهوری اسلامی ایران و همه تحریم های یکجانبه علیه ملتها اعلام می کنیم و از دولتهای منطقه و دنیا می خواهیم که به مخالفت با آن به پا خیزند زیرا محاصره، و تحریم اقدامی نادرست و غیرقانونی است و اقدامی انتقام جویانه و قهرآمیز و خارج از مشروعیت بین المللی و توجیهی ندارد. این تحریم مشروعیت ندارد زیرا هدفش گرسنه نگاه داشتن ملت مسلمان و دوست ایران و یک کشور عضو سازمان ملل است.

وی گفت: ما قبلا با تحریم ها ضد سوریه مخالفت کردیم و هم اکنون با تحریم ها ضد ایران مخالفیم. از دولت عراق می خواهیم که طرفی در این تحریم ها نباشد و از همه دولت های دنیا و سازمانهای بشردوستانه می خواهیم که این اقدامات ضد ملت ایران را متوقف کند.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.