کاهش سه درجه‌ای دما در نوار شمالی کشور
منبع خبر: فرارو
سه شنبه 17 مرداد 1397 - 11:07

مدیرکل پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد طی روز‌های جمعه، شنبه و یکشنبه آینده در سواحل دریای خزر دما دو تا سه درجه کاهش می‌یابد.

به گزارش ایرنا، مسعود حقیقت گفت: با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر اوایل هفته آینده شاهد افزایش ابر، کاهش دما، بارش باران و وزش باد خواهیم بود که دریای خزر نیز مواج است.
وی با اشاره به بارش‌های رگباری در نوار شمالی کشور به کشاورزان این خطه توصیه کرد تا مراقب محصولات خود باشند و محصولات برداشت شده را در فضای باز نگهداری نکنند.
حقیقت اظهار داشت: همچنین طی دو روز آینده سواحل شمالی کشور در بخش‌هایی از اردبیل، آذربایجان شرقی، ارتفاعات استان‌های سمنان، مازندران و شرق تهران بارش باران گاهی با رعد و برق رخ خواهد داد.
حقیقت ادامه داد: همچنین طی سه روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب شرق فارس، مناطقی از هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان رشد ابر، وزش باد، رگبار و رعد و برق رخ خواهد داد.
وی گفت: امروز سرعت باد بر روی نوار شرقی افزایش می‌یابد که در منطقه زابل، خراسان جنوبی و شرق کرمان سبب خیزش گرد و خاک خواهد شد.

وضعیت هوای تهران / گرمترین و خنک‌ترین نقاط کشور
مدیر کل پایش سازمان هواشناسی کشور افزود: بیشینه دمای دیروز تهران 38 درجه بود که در روز‌های پایانی هفته یک تا دو درجه گرمتر می‌شود، کمینه دمای امروز صبح پایتخت نیز 28 درجه بود.
حقیقت گفت: دیروز هندیجان در استان خوزستان 51 درجه و دهلران در استان ایلام با 50 درجه سانتی گراد گرمترین و لاله زار استان کرمان خنک‌ترین نقاط کشور بودند.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.