شرکت‌های اروپائیِ پیرو تحریم‌های ضد ایرانیِ آمریکا، تحریم می‌شوند
منبع خبر: مهر
دو شنبه 16 مرداد 1397 - 21:34


مشاور مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تأکید کرد: شرکت‌های اروپائی که از تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا تبعیت کنند، از طرف اتحادیه اروپا تحریم خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اِن‌بی‌سی نیوز، «ناثالی توچی» (Nathalie Tocci) مشاور «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با شبکه 4 رادیوی «بی‌بی‌سی» تأکید کرد: شرکت‌ های اروپائی که به دلیل اعمال تحریم های ثانویه آمریکا علیه ایران با تهران کار نکنند، از طرف اتحادیه اروپا تحریم خواهند شد.

مشاور «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه اضافه کرد که برداشتن این اقدام «برای ارسال پیام دیپلماتیک به ایران مبنی بر جدیت اتحادیه اروپا در حفظ توافق هسته‌ ای» ضروری است.

این در حالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نخستین توییت امروز سه‌شنبه خود نوشت: تحریم‌های ایران رسماً آغاز شد. این سنگین‌ترین تحریمی ‌است که تاکنون (علیه ایران) اعمال شده است و در ماه میلادی نوامبر (آبان ماه) نیز شاهد افزایش مرحله‌ای آن خواهیم بود. هرکه با ایران وارد معامله شود، دیگر با آمریکا معامله‌ای نخواهد داشت. من خواهان صلح جهانم و به کمتر از آن راضی نمی‌شوم!


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.