قانون جدید عربستان برای جذب سرمایه‌گذار خارجی
منبع خبر: ایسنا
دو شنبه 19 تیر 1397 - 14:54


به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، طبق پیش‌نویس منتشر شده، برای تامین مالی پروژه‌های زیرساختی و جذب میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری خارجی جدید، تسهیلاتی برای بخش خصوصی در نظر گرفته شده است. مرکز ملی خصوصی‌سازی و همکاری‌های خصوصی-دولتی عربستان اعلام کرد آماده دریافت نظرات کارشناسان در خصوص این پیش نویس تا 3 هفته آینده است.

ریاض در آوریل اعلام کرده بود در نظر دارد از طریق برنامه خصوصی‌سازی خود تا پایان سال 2020 بین 9 تا 11 میلیارد دلار درآمد کسب کند. بخشی از سرمایه از طریق واگذاری دارایی‌های دولتی بوده و بقیه از طریق همکاری با بخش خصوصی تامین خواهد شد. طبق این پروژه ها سرمایه لازم توسط بخش خصوصی تامین می شود و در ازای واگذاری حق بهره برداری از طرح، بخش خصوصی تا مدتی به دولت پول پرداخت خواهد کرد.

از طرف دیگر به جز شهرهای مکه و مدینه، در سایر شهرهای عربستان تسهیلات جدیدی برای مالکیت و کار اتباع خارجی در نظر گرفته شده است. یکی از مقامات ارشد وزارت انرژی، صنایع و منابع معدنی عربستان نیز در مصاحبه با خبرگزاری این کشور اعلام کرده است این وزارت خانه برنامه‌هایی برای تسهیل سرمایه‌گذاری خارجی در صنایع معدنی عربستان در نظر دارد.

انتهای پیام


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.