اخراج لوپتگی تصمیم درستی بود؟
منبع خبر: مشرق
سه شنبه 23 خرداد 1397 - 18:43

جام جهانی مقابل پرتغال از سمتش برکنار شد. این در حالی است که او تنها 3 هفته قبل قرارداد خود را با این تیم تا سال 2020 تمدید کرده بود.

لوپتگی روز گذشته به عنوان سرمربی بعدی رئال مادرید معرفی شده بود و لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا اعلام کرد با توجه به اتفاقات رخ داده، چاره ای به جز اخراج لوپتگی نداشته است. قرار بود لوپتگی بعد از رقابت های جام جهانی در سانتیاگو برنابئو معرفی شود، اما ظاهرا روند پیش رفتن مذاکرات او با مادریدی ها و اعلام این خبر در آستانه شروع بازی ها، خشم روبیالس را به همراه داشته است.

اسپانیا در بازی های دوستانه تیمی قدرتمند نشان داده بود و گفته می‌شود بازیکنان بزرگ تیم هم در جلسه ای با روبیالس خواهان ماندن لوپتگی بوده اند، با این همه آیا روبیالس اشتباه کرده است؟ لوپتگی بعد از رقابت های یورو 2016، به نیمکت تیم ملی اسپانیا رسید و جانشین ویسنته دل بوسکه شد. در ادامه به کمک آمار اوپتا قصد داریم دوران حضور این مربی 51 ساله روی نیمکت لاروخا را بررسی کنیم:

20: لوپتگی در 20 بازی روی نیمکت اسپانیا نشست و در این بازی ها به 14 برد و 6 تساوی رسید. اسپانیای لوپتگی در تمامی این مدت شکست ناپذیر باقی ماند.

25: در بین سرمربیان اسپانیا، تنها لوئیس آراگونس شروعی بهتر نسبت به لوپتگی داشت. آراگونس در 25 بازی اول خود به همراه لاروخا بدون شکست مانده بود.

61: اسپانیا تحت نظر لوپتگی 61 گل وارد دروازه حریفانش کرد و هیچ تیمی موفق نشد در مقابل آن ها دروازه اش را بسته نگه دارد.

13: سرخیو راموس در دوران حضور لوپتگی 13 برد به کارنامه خود در تیم ملی اسپانیا اضافه کرد. هیچ بازیکنی در این دوران به اندازه راموس در بردهای اسپانیا شریک نبود.

11: ایسکو با اثر گذاری مستقیم بر روی 11 گل (9 گل و 2 پاس گل) دومین بازیکن اثر گذار لوپتگی محسوب می‌شد. داوید سیلوا با اثر مستقیم بر روی 17 گل (11 گل و 6 پاس گل) از این نظر در مقام اول قرار داشت.

7: 7 بازیکن از ترکیب فعلی تیم رئال مادرید توسط لوپتگی به تیم ملی اسپانیا دعوت شدند. در بین این 7 بازیکن، تنها خسوس وایخو نتوانست بازی کند.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.