بیشترین تاخیر پروازی سهم کدام ایرلاین شد؟
منبع خبر: مشرق
سه شنبه 23 خرداد 1397 - 17:57


ایران ایر با کسب 18 درصد تأخیرات پروازی از کل پروازهای داخلی انجام شده در اردیبهشت ماه، بیشترین میزان تأخیر در میان ایرلاین های ایرانی را کسب کرد.

به گزارش مشرق، سازمان هواپیمایی کشوری گزارش تاخیرات پروازهای داخلی اردیبهشت ماه شرکت های هواپیمایی را بر اساس سامانه شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد.

بر اساس این گزارش بیشترین تاخیر در پروازها نسبت به تعداد پروازهای داخلی شرکت های هواپیمایی به صورت مقایسه واحد به واحد به دو شرکت هواپیمایی آسمان و کارون اختصاص داشت که هر دو با داشتن 50 درصد تاخیر در پروازهای ماه گذشته خود رتبه نخست را بدست آوردند.

بیشتر بخوانید:
تاخیر 49 درصدی پروازها در اسفند 96
شرکت آسمان در ماه گذشته 677 سورتی پرواز انجام داد که 337 پرواز این شرکت با تاخیر و 340 پرواز به موقع بود ضمن اینکه هواپیمایی کارون در ماه مذکور 206 سورتی پرواز برگزار کرد که 104 پرواز با تاخیر و 102 پرواز به موقع انجام شد.

همچنین در ماه گذشته دو شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و آتا نیز باداشتن 49 درصد تاخیر در کل پروازهای خود رتبه دوم تاخیرات پروازی را بدست آوردند.

ایران ایر در اردیبهشت ماه از مجموع 840 سورتی پرواز، 410 پرواز را با تاخیر و 430 پرواز نیز را به موقع به پایان رساند. همچنین هواپیمایی آتا 559 پرواز داخلی در اردیبهشت ماه انجام داد که 275 سورتی پرواز با تاخیر و 284 پرواز به موقع بود.

گفتنی است شرکت هواپیمایی سپهران در اردیبهشت ماه 198 پرواز داشت که 86 سورتی پرواز معادل 48 درصد را با تاخیر و 112 سورتی پرواز معادل 57 درصد را به موقع انجام داد که از این نظر در جایگاه سوم شرکت های هواپیمایی دارای بیشترین تاخیرات پروازی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری در اردیبهشت ماه امسال شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) 840 سورتی پرواز برگزار کرد که بیشترین تعداد پرواز را در میان شرکت های هواپیمایی داشت ضمن اینکه این شرت 41 سورتی پرواز را با تاخیر به انجام رساند که بیشترین تعداد پروازهای تاخیردار در میان کل پروازهای داخلی انجام شده از سوی شرکت های هواپیمایی محسوب می‌شود.

بر اساس این گزارش، سهم تاخیرات پروازی ایران ایر از کل پروازهای انجام شده در ماه گذشته 18 درصد بود که بر این اساس رتبه اول تاخیرات پروازی اردیبهشت ماه را به خود اختصاص داد.

پس از هما، هواپیمایی آسمان با اختصاص 15 درصد کل تاخیرات پروازی ماه گذشته به خود در رتبه دوم قرار گرفت و آتا نیز توانست با کسب سهم تاخیر 12 درصدی از کل پروازها در رتبه سوم قرار گیرد.

همچنین از سوی دیگر هواپیمایی ماهان با انجام 566 سورتی پرواز به موقع و کسب سهم 16 درصدی از پروازهای به موقع انجام شده از سوی شرکت های هواپیمایی، بهترین عملکرد را بدست بیاورد.

این در حالی است که هواپیمایی معراج اگر چه 83 درصد پروازهای خود در اردیبهشت ماه را در زمان مقرر به انجام رساند اما این عملکرد نسبت به داشتن تنها 66 درصد سورتی پرواز محسوب می‌شود در حالی که هواپیمایی ماهان از 724 سورتی پرواز توانست 78 درصد آنها را به موقع برقرار کند.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.