قضاوت های مهم داور جنجالی دیدار ایران و مراکش +عکس
منبع خبر: مشرق
سه شنبه 23 خرداد 1397 - 17:40

جونیت چاکر» (Cüneyt Çakır) از ترکیه به عنوان داور بازی ایران و مراکش انتخاب شد.

این داور سرشناس ترک یکی از معروف ترین داوران اروپایی حاضر در جام جهانی است که دیدارهای مهمی را پیش از این قضاوت کرده است.

در رده ملی از مهمترین قضاوت های وی می توان به دیدار رفت پلی آف جام جهانی 2018 در اروپا بین تیم های سوئد و ایتالیا اشاره کرد. دیداری که با برتری 1-0 سوئد پایان یافت و با توجه به تساوی بدون گل دو تیم در دیدار برگشت منجر به حذف ایتالیا و نرسیدن این تیم به جام جهانی 2018 شد.
جونیت چاکر دیدار نیمه نهایی جام جهانی 2014 بین آرژانتین و هلند را قضاوت کرده است
آخرین دیداری که در رده ملی قضاوت کرده به دیدار دوستانه آلمان و فرانسه در آذرماه سال گذشته بر می گردد که با تساوی 2-2 پایان یافت.

چاکر در مقدماتی جام جهانی 2018 یک بازی حساس دیگر را نیز قضاوت کرد؛ دیدار پرتغال و سوئیس در آخرین هفته مرحله گروهی که با برتری 2-0 پرتغال و صعود مستقیم یاران رونالدو همراه بود و سوئیس هم به پلی آف رفت.

این داور سرشناس ترک در یورو 2016 هم 3 بازی را قضاوت کرد؛ پرتغال 1-1 ایسلند، بلژیک 3-0 ایرلند و ایتالیا 2--0 اسپانیا که در مرحله یک هشتم نهایی انجام شد و مهمترین دیدار وی در این جام بود.

چاکر دو دیدار حساس نیمه نهایی یورو 2012 و جام جهانی 2014 را هم قضاوت کرده و این اهمیت این داور برای یوفا و فیفا را مشخص می کند. در نیمه نهایی یورو 2012 دیدار حساس پرتغال و اسپانیا را قضاوت کرد که با تساوی بدون گل در 120 دقیقه و برتری 4-2 اسپانیا در ضربات پنالتی همراه بود. در نیمه نهایی جام جهانی 2014 نیز چاکر داور دیدار آرژانتین و هلند بود که این دیدار هم دقیقا با تساوی بدون گل و برتری 4-2 آرژانتین در ضربات پنالتی همراه بود.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.