برپایی 5 ایستگاه فرهنگی در مصلی تهران همزمان با روز عید سعید فطر
منبع خبر: فارس
دو شنبه 22 خرداد 1397 - 13:19

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با تشریح ویژه برنامه های جشن بزرگ بندگی به منظور پاسداشت عید سعید فطر ، از برپایی ایستگاه های فرهنگی در مصلی تهران و برگزاری 22 جشن مغفرت در اماکن منتخب سطح مناطق پایتخت خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس، ولی الله شجاع پوریان، عید فطر را یکی از دو عید بزرگ در سنت اسلامی دانست که درباره آن احادیث و روایات بیشمار وارد شده است و اظهار داشت: عید سعید فطر یکی از باشکوه ترین اعیاد مسلمانان است و شهرداری تهران برنامه ریزی های گسترده ای را در راستای هرچه باشکوه برگزار کردن این مراسم صورت داده است.
وی افزود: همزمان با فرارسیدن عید سعید فطر شهرداری تهران مجموعه اقداماتی را در راستای آماده سازی فضای شهر برای حضور هرچه گسترده تر نمازگزاران در مصلی تهران انجام خواهد داد.
شجاع پوریان با اشاره به دستورالعمل ماه مبارک رمضان با عنوان "ضیافت خوبان" گفت: معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، فرصت را مغتنم شمرده و ویژه برنامه های فرهنگی را برای استفاده نمازگزاران مصلای بزرگ تهران و عموم شهروندان تهرانی پیش بینی نموده است.
وی از برگزاری 22 جشن مغفرت در اماکن منتخب سطح مناطق پایتخت خبر داد و گفت: به شکرانه یک ماه روزه داری و نشستن بر خوان کرم پروردگار، مجموعه جشن هایی در قالب جشن مغفرت در بوستان هایی که برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان اجرا می شود.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تسهیل برای انتقال نمازگزاران به مصلی همزمان با 25 خرداد در اماکن منتخب سطح هر یک از مناطق از دیگر اقدامات مدنظر عنوان کرد.
وی از راه اندازی 5 ایستگاه فرهنگی در مصلی تهران خبر داد و گفت: ایستگاه های فرهنگی همزمان با روز عید فطر به همت مناطق 3،4،6،7،8،2 در درب شماره 18 (ضلع شمالی)، درب شماره 3 (ضلع جنوبی)، درب شماره 1 (ضلع جنوبی)، درب شماره 15 (ضلع شرقی)، درب شماره 16 (ضلع شرقی) مصلی تهران به همراه پذیرایی و اهدای بسته فرهنگی به نمازگزاران عید مغفرت برپا می شود.
به گفته شجاع پوریان، ویژه برنامه های عید سعید فطر با رویکرد ارائه خدمات فرهنگی به نمازگزاران در نماز باشکوه و دشمن شکن عید سعید فطر، یکپارچه سازی اقدامات متنوع فرهنگی ویژه عید سعید فطر و پرهیز از هرگونه اسراف و اقدامات موازی در راستای اقتصاد مقاومتی و با اهدافی چون تقویت و تحکیم وحدت و انسجام آحاد شهروندان تهرانی، ترویج نشاط معنوی در بین نمازگزاران و ترویج فرهنگ غنی اسلامی برخاسته از آیین های دینی و مذهبی اجرا می شود.

انتهای پیام/


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.