پشتیبان 24 میلیون رای گفتمانی روحانی هستیم/ آخرین تصمیمات فراکسیون امید درباره رای اعتماد به کابینه روحانی
منبع خبر: تدبیرخبر
دو شنبه 22 خرداد 1397 - 03:10

سخنگوی فراکسیون امید مجلس با اشاره به بررسی گزارش کمیته تعامل در جلسه مجمع عمومی بعدازظهر امروز این فراکسیون، از تهیه گزارش ارزیابی فراکسیون طی روزهای آینده خبر داد و تاکید کرد که این گزارش ارزیابی میثاق فراکسیون برای اعطای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی خواهد بود.
سخنگوی فراکسیون امید مجلس با اشاره به بررسی گزارش کمیته تعامل در جلسه مجمع عمومی بعدازظهر امروز این فراکسیون، از تهیه گزارش ارزیابی فراکسیون طی روزهای آینده خبر داد و تاکید کرد که این گزارش ارزیابی میثاق فراکسیون برای اعطای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی خواهد بود.

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به برگزاری نشست مجمع عمومی فراکسیون امید به‌منظور بررسی آخرین وضعیت تشکیل کابینه دوازدهم اعلام کرد: دستورکار جلسه مجمع عمومی که بعد از ظهر امروز و با حضور اعضای فراکسیون امید برگزار شد، ارائه گزارش کمیته تعامل درباره کابینه دوازدهم بود.

او گفت: در این جلسه برخی از دیگر اعضای فراکسیون نیز علاوه بر ارائه گزارش کمیته تعامل، نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های خود درخصوص کابینه دوازدهم را مطرح کرده و باتوجه به حمایت یکپارچه فراکسیون امید از روحانی در جریان انتخابات، بر لزوم پایبندی به شعار‌ها و مطالبه‌هایی که در جریان انتخابات مطرح شد، تاکید کردند.

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز در مجلس دهم با اشاره به اظهارنظر حدود 20 نفر از اعضای فراکسیون امید به نمایندگی از استان‌های مختلف کشور در این نشست، یادآور شد: جمع‌بندی کلی فراکسیون امید این است که ما هم حامی و پشتیبان آقای روحانی خواهیم بود و هم از 24 میلیون رای گفتمانی که ازسوی مردم داده شد، خواهیم بود و معتقدیم باید از خواست مردمی که به یک گفتمان و جریان و شعار‌ها و وعده‌های انتخاباتی آقای روحانی رای دادند، تبعیت کنیم.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همان‌طور که آقای روحانی نیز تاکید کرده برخی وزرا آن‌چنان که باید از عملکرد دولت حمایت نکرده و به قول معروف پاشنه را بالا نکشیدند، اقداماتی ازسوی کمیته تعامل تشکیل کابینه در فراکسیون امید انجام شد و همچنین از اعضای فراکسیون درباره عملکرد وزرای دولت به عمل آمد.

او تاکید کرد: فراموش نکنیم نمایندگان بنابر وظیفه ذاتی خود به‌عنوان ناظر دستگاه اجرایی موظف به اظهارنظر در این رابطه است و درنتیجه قرار شد، پس از انجام جمع‌بندی‌های لازم در فراکسیون و دریافت نظرات نهایی تک تک اعضای فراکسیون، به یک نتیجه‌گیری نهایی درباره نحوه اعطای رای اعتماد به کابینه دوازدهم برسیم و فراکسیون نیز قطعاً به این نتیجه‌گیری نهایی پایبند خواهد بود.

عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که لازم است نقطه‌نظراتی که در جلسه مجمع عمومی امروز مطرح شد نیز مورد بررسی و جمع‌بندی قرار گیرد، گفت: قطعاً طی روزهای آینده پس از بررسی این موارد، به جمع‌بندی نهایی خواهیم رسید که این جمع‌بندی، میثاق فراکسیون امید در مورد چگونگی برخورد با موضوع تشکیل کابینه خواهد بود.

پارسایی در پایان تصریح کرد: نتیجه این جمع‌بندی به‌عنوان میثاق نهایی فراکسیون امید به دولت و اعضای فراکسیون اعلام خواهد شد و مبنای عملکرد ما قرار خواهد گرفت.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.