راهکاری برای رهایی از ترافیک میدان ونک
منبع خبر: فرارو
یک شنبه 21 خرداد 1397 - 13:51ونک را به نام میدانش می‌شناسند. یکی از میدان‌های مشهور پایتخت همین میدان ونک است؛ این میدان همیشه شلوغ و البته سرشار از زندگی است. شاید تصورتان این است که ونک یک منطقه‌ی کاملا اداری است و سکنه‌ی ثابت ندارد. این تصور ناشی از تعدد دفاتر در این محدوده است و البته درست نیست.

به سنت بیشتر محله‌های تهران، ونک نیز قریه‌ای خوش آب و هوا بوده است و توت و انار و گردو‌هایش جزو محصولات درجه‌ی یک محسوب می‌شدند. با گسترش بخش مرکزی تهران، فاصله‌ی 6 کیلومتری ونک و تهران کم کم ساخت و ساز شد و به این ترتیب روستای ونک تکه‌ای از پایتخت شد. درباره‌ی شکل‌گیری و ساکنان ونک و علت نام‌گذاری آن روایت‌های مختلفی وجود دارد.

در شروع ساعات اداری و اتمام آن مردم مانند مورچه‌هایی که سم در لانه‌ی آنها ریخته‌ شده باشد به سمت میدان ونک می‌آیند. یکی از علل این ازدحام پایانه‌ی تاکسی‌رانی است که در این میدان واقع شده است. ونک یک شاهراه است و در شاهراه بودنش شکی نیست؛ ‌اما شاهراهی که در ساعات پیک رفت و آمد قفل است، نمی‌تواند مردم را خوشحال نگه دارد. این شلوغی شکل و شمایل میدان ونک را از میدان شهری به میدان ترافیکی تغییر داده است. این دو مفهوم در شهرسازی با هم تفاوت دارند. جانمایی بناهای دور میدان نیز چندان چشم نواز نیستند. برای مثال در ضلع غربی میدان یک زمین محصور بزرگ است که سال‌ها است به دلیل کش‌مکش‌های مالکان مختلف دست نخورده باقی مانده است و دیوار طولانی و بد قواره‌اش چهره‌ی یکی از مطرح‌ترین و پرترددترین میدان‌های پایتخت را بد قیافه کرده است.

در ساعات شلوغی صف‌های طولانی مردمی را می‌بینید که اکثرا کارمند هستند و با تمام خستگی در یک صف چند ده نفره منتظر تاکسی هستند. آنها بعد از سوار تاکسی شدن به مصیبت ترافیک سنگین برمی‌خورند. در ضلع جنوب شرق میدان نیز اوضاع چندان جالب نیست. برای مثال اگر از ونک قصد عزیمت به سیدخندان را داشته باشید، باید همراه دیگر عابران تا میانه‌های خیابان پیش بیایید تا شاید با خوش شانسی بتوانید یک تاکسی گیر بیاورید. شاید راه حل این مشکل اجاره آپارتمان در ونک و اقامت در نزدیک محل کارتان است؛ البته برای برآمدن از پس رهن و اجاره‌های سنگین در این محله باید حسابی کارکنید.

در هر حال با وجود تمام این شلوغی‌‌ها از میدان این محله به اتوبان‌های نیایش، حقانی، کردستان، همت و خیابان ولیعصر دسترسی وجود دارد.

به گزارش ویرلن،البته دسترسی به شمال میدان ونک چندان جالب نیست، چون برای برگشت مجبور به استفاده از اتوبوس هستید و اگر از اتوبوس خوشتان نمی‌آید به احتمال زیاد خیلی زود از این رفت و آمد‌ها خسته خواهید شد.

تعداد زیادی رستوران و کافه‌ی خوب از کلاس قیمتی متوسط، بالا و خیلی بالا انتظار شما را می‌کشند که فاصله‌ی چندانی نیز از خود میدان ندارند. چند مرکز خرید بزرگ و شیک در خود خیابان ونک، تعدادی از بیمارستان‌ها و کلینیک‌های مطرح تهران، بوستان خوارزمی و بوستان باغ ایرانی از امکانات محله‌ی ونک هستند.

خرید خانه در ونک با تمام شلوغی‌‌هایش پر از جذابیت است. وقت آن است که برای رهایی از خستگی رفت و آمد تا ونک به فکر پس انداز و رهن و اجاره‌ی آپارتمان در ونک باشید و یا اگر به اندازه‌ی کافی پول دارید، یک آپارتمان در ونک بخرید.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.