آمریکا با انتقال سفارت به قدس نقش خود را در منطقه تضعیف کرد
منبع خبر: مهر
دو شنبه 25 اردیبهشت 1397 - 19:03


رئیس کمیته بین الملل شورای روسیه اعلام کرد که آمریکا با انتقال سفارت خود به بیت المقدس، نقش خود در منطقه خاورمیانه را تضعیف کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، «کنستانتین کوساچف» رئیس کمیته بین الملل شورای روسیه اظهار داشت که آمریکا با تصمیم انتقال سفارت خود به بیت المقدس، نقش خود را به عنوان واسطه در خاورمیانه تضعیف کرد.

کوساچف گفت: پس از خروج آمریکا از برجام، این دومین باری است که ترامپ به سیاست خارجی آمریکا شلیک می کند. نه مسئله کره، نه ایران، و نه مسئله فلسطین و اسرائیل با حمله های گاوچران حل نمی شود.

وی افزود: در هر صورت، این مشکل به طور یکجانبه حل نمی شود، اما آنچه که دقیقا می توان به دست آورد این است که به وجود آوردن دور جدیدی از تنش و خشونت، با این اقدامات صورت می گیرد که اکنون نیز شروع شده است.

این سناتور روس در ادامه گفت: حتی عربستان سعودی که شریک آمریکا است، تیراندازی نیروهای اشغالگر اسرائیلی علیه شهروندان غیر نظامی فلسطینی را محکوم کرد. در عین حال آمریکا پیشنهاد کویت که خواستار محکوم کردن اقدامات ارتش اسرائیل و و بررسی اوضاع در منطقه، در شورای امنیت سازمان ملل شده بود را رد کرد.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.