کاخ سفید: ترامپ همچنان خواهان خروج فوری نیروهای آمریکایی از سوریه است
منبع خبر: ایلنا
یک شنبه 27 فروردین 1397 - 07:26


کاخ سفید در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهوری فرانسه که گفته بود واشنگتن را برای ادامه حضور نظامی در سوریه قانع کرده، تأکید کرد رئیس‌جمهور آمریکا همچنان خواستار بازگشت هر چه سریع‌تر نظامیان آمریکایی از سوریه است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه گفته است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا را قانع کرده است نیروهای این کشور را از سوریه خارج نکند و «برای دراز مدت» به سوریه متعهد باشد.

ماکرون، شب گذشته در یک مصاحبه زنده تلویزیونی، گفت او همچنین ترامپ را قانع کرد که عملیات نظامی علیه سوریه را، که بامداد شنبه انجام شد، محدود کند.

رئیس‌جمهوری فرانسه اظهار داشت، حملات هوایی و موشکی بامداد شنبه «اجرایی بی‌نقص» داشت اما اعلان جنگ علیه سوریه نبود.

آمریکا، بریتانیا و فرانسه روز شنبه بعضی تاسیسات دولت سوریه را در واکنش به حمله شیمیایی ادعایی در «دوما» واقع در غوطه شرقی دمشق، هدف گرفتند.

ساعاتی پس از اظهارات ماکرون، «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای تأکید کرد: «ماموریت آمریکا تغییر نکرده است... رئیس‌جمهوری به صراحت گفته که خواستار بازگشت هر چه سریعتر نظامیان آمریکایی به وطن است.»

این سخنگو گفت: «ما مصمم به نابودی کامل داعش و ایجاد شرایطی برای جلوگیری از بازگشت آن هستیم. افزون بر این، انتظار ما از متحدان و شرکای‌مان در منطقه این است که مسئولیت‌های بیشتری از لحاظ نظامی و مالی برای تأمین امنیت منطقه به عهده بگیرند.»


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.