توییتر بالاخره به سوددهی رسید
منبع خبر: ایتنا
یک شنبه 23 بهمن 1396 - 13:36شرکت‌های کوچک و بزرگ بسیاری در ماه‌های نخست سال نوی میلادی هر ساله به بررسی عملکرد خود و ارائه گزارش‌های مالی در سه ماهه پایانی و کل سال قبل اقدام می‌کنند. حالا توییتر با انتشار گزارش مالی خود در سه ماهه چهارم سال 2017 میلادی اعلام کرده است که بالاخره توانسته با کسب 732 میلیون دلار به سود خالص 91 میلیون دلاری دست یابد که این امر نشان می‌دهد پس از 12 سال، این غول تکنولوژی به موفقیت و سوددهی قابل ملاحظه‌ای دست یافته است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، درآمد توییتر در مقایسه با درآمدش در مدت مشابه سال گذشته نزدیک به دو درصد افزایش پیدا کرده است. این شرکت در طول پاییز 2017 توانست از طریق نمایش آگهی و تبلیغات در این شبکه اجتماعی که برگرفته از تغییر و تحولاتی بود در پلت‌فرم‌های خود ایجاد کرده بود، به درآمد چشمگیری دست یابد.
توییتر اکنون به سوددهی رسیده و موفق شده است در سه‌ماهه‌ چهارم سال 2017 از درآمد 732 میلیون دلاری، سود خالص 91 میلیون دلاری به دست آورد. هرچند که درآمد توییتر در کل سال 2017 نسبت به سال قبل از آن کاهش یافته اما در سه ماهه چهارم و پایانی سال توانست این اختلاف را جبران کرده و به درآمدی 2.4 میلیارد دلار برسد.

تعداد کاربران فعال ماهانه در این شبکه اجتماعی 330 میلیون نفر برآورد شده است که نشان‌دهنده رشد بسیار کم آنهاست. براساس آمار، توییتر در سال 2012 تنها 218 میلیون کاربر فعال در ماه داشته و این تعداد در طول پنج سال اخیر، تنها به میزان اندکی حدود 100 میلیون کاربر افزایش یافته است. این در حالیست که فیس‌بوک به‌عنوان بزرگترین رقیب توییتر، از سال 2012 تاکنون تعداد کاربران فعال ماهیانه خود را از 845 میلیون به بیش از 2 میلیارد و 13 میلیون کاربر افزایش داده است.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.