ترامپ با بی‌میلی برای آخرین بار تحریم‌های ایران را تعلیق کرد
منبع خبر: مهر
جمعه 23 دی 1396 - 01:00

رییس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ جمعه شب اعلام کرد برای آخرین بار تعلیق تحریم‌های هسته‌ایران را تمدید می‌کند تا به واشنگتن و متحدان اروپایی آن فرصتی برای اصلاح توافق بد هسته‌ای بدهد.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، رییس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ جمعه شب اعلام کرد برای آخرین بار تعلیق تحریم‌های هسته‌ایران را تمدید می‌کند تا به واشنگتن و متحدان اروپایی آن، فرصتی برای اصلاح اشتباهات وحشتناک آنها در توافق هسته‌ای 2015 داده شود.

یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت که ترامپ خواهان این است که ظرف 120 روز، توافق هسته‌ای با یک توافق متمم تقویت و اصلاح شود و در غیر این صورت، ایالات متحده به صورت یک‌جانبه از توافق خارج خواهد شد.

ترامپ از این که مجبور است دوباره تحریم‌ها را علیه کشوری که به نظر او تهدیدی درحال رشد در خاورمیانه است، تعلیق کند، در نزد خود بسیار عصبانی است.

ترامپ در بیانیه خود گفت این آخرین شانس است. در غیاب توافق (متمم) دیگر برای این که در توافق هسته‌ای باقی بماند تعلیق تحریم‌ها را تمدید نخواهد کرد. و اگر در هر زمانی برآورد من این‌گونه باشد که چنین توافقی در دسترس نخواهد بود، من فورا از توافق هسته‌ای خارج خواهم شد.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.