ترامپ به داووس می‌رود
منبع خبر: ایسنا
سه شنبه 20 دی 1396 - 09:53


رئیس‌جمهوری آمریکا اواخر ماه جاری میلادی با دستور کار"اول آمریکا" در نشست "مجمع جهانی اقتصاد" در داووس سوئیس شرکت می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، کاخ سفید تایید کرد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست عالی‌رتبه سیاسی و تجاری داووس شرکت خواهد کرد. مجمع جهانی اقتصاد برای اولین بار در ژانویه سال 1971 و در شهر داووس به عنوان جایی برای جمع شدن رهبران اقتصادی و سرمایه‌داران اروپایی راه‌اندازی شد و اکنون هم گردهمایی سالانه ثروتمندان و قدرتمندان به شمار می‌رود.

رویه سنتی این نشست تاکید بر همکاری و ارتباط درونی جهانی است اما سارا سندرز هاکبی، سخنگوی کاخ سفید گفت ترامپ سیاست‌هایش برای تقویت تجارت، صنایع و کارگران آمریکایی را ارائه خواهد داد.

این گردهمایی برای 23 تا 26 ژانویه (سوم و چهارم بهمن ماه) با عنوان "خلق آینده مشترک در جهانی رو به انحطاط" برگزار می‌شود.

ترامپ اولین رئیس‌جمهوری وقت آمریکا از زمان بیل کلینتون است که شخصا در این نشست شرکت می‌کند. سال گذشته جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری وقت آمریکا در داووس حضور یافت. شی جینپینگ هم در 2017 اولین رئیس‌جمهوری چین شد که در داووس حضور یافت.

انتهای پیام


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.