اردوغان: اسرائیل تروریست است
منبع خبر: مشرق
سه شنبه 22 آذر 1396 - 14:33


رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه اسرائیل اشغالگر و همچنین تروریست است، گفت: بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل، هیچ کشوری حق ندارد در قدس سفارتخانه داشته باشد.

به گزارش مشرق، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول گفت: تصمیم ترامپ از منظر تاریخی، حقوقی و اخلاقی فاقد اعتبار و تنها جهت مجازات فلسطینیان تحت اشغال اتخاذ شده است. از سال 1947 تاکنون اسرائیل گام به گام به اشغال سرزمین فلسطین ادامه می‌دهد. این امر، غیرقانونی است. سرزمین فلسطین تجزیه شده است. اسرائیل اشغالگر و همچنین تروریستی است. کودک 10 ساله را بازداشت و او را زندانی کرده است.

اردوغان تاکید کرد: از تمام برادران کشورهای مختلف که با دعوت اینجانب برای انسانیت به اینجا آمدند قدردانی می‌کنم. شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی رئیس جمهور آمریکا در تاریخ 6 دسامبر هیچ سنخیتی با قوانین بین‌المللی ندارد. هر کسی به قدس رفته باشد می‌داند که این شهر اشغال شده است. تصمیم ترامپ فاقد اعتبار است. بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل، هیچ کشوری حق ندارد سفارتخانه در قدس داشته باشد. از تمام کشورهایی که این تصمیم آمریکا را رد کرده‌اند، تشکر می‌کنم. پاپ نیز از این تصمیم ما استقبال می‌کند.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.