ترامپ: حملات هوایی آمریکا علیه نیروهای دولتی سوریه "قانونی" است!
منبع خبر: ایسنا
دو شنبه 21 آذر 1396 - 11:03


رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرد، واشنگتن به عنوان بخشی از کمپین نظامی ائتلاف ضد داعش حملات "قانونی" را علیه نیروهای دولت سوریه و نیروهای حامی دولت انجام داده است!

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای به کنگره کشورش نوشت، از زمان آخرین گزارش دوره‌ای نیروهای مسلح آمریکا که در کمپین ضد داعش که در سوریه شرکت دارند تعداد محدودی حملات هوایی علیه نیروهای دولت سوریه و نیروهای حامی آن انجام داده‌اند.

وی افزود: این حملات اقداماتی "قانونی برای مقابله با تهدید قریب الوقوع علیه آمریکا و نیروهای ائتلافی شرکت کننده در این کمپین" بودند.

ائتلاف ضد داعش که متشکل است از بیش از 70 کشور، حملات هوایی و توپخانه‌ای را علیه تروریست‌های داعش در عراق و سوریه انجام داده است. این حملات هوایی در عراق با حمایت دولت این کشور صورت گرفته‌اند اما حملات هوایی در سوریه هیچگونه مجوزی از سوی دولت دمشق و شورای امنیت سازمان ملل ندارند.

براساس تازه‌ترین آمار منتشر شده از سوی عملیات اراده راسخ تا ماه نوامبر دست‌کم 801 غیرنظامی به صورت غیرتعمدی توسط حملات هوایی ائتلاف ضد داعش در عراق و سوریه کشته شدند.

انتهای پیام


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.