سنجش ارزش‌ها با پیمانه پول و اقتصاد موجب ناعدالتی می‌شود
منبع خبر: فارس
چهار شنبه 16 آذر 1396 - 14:31

نماینده مردم، سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: زمانی که ارزش‌ها به پیمانه پول و اقتصاد سنجیده شود حتما ناعدالتی وجود خواهد داشت و تا این موضوع حل نشود هیچ کاری نمی‌توان کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سید احسن علوی صبح امروز در دیدار با جمعی از نیروهای خدماتی آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت پیامبر مکرم اسلام و هفته وحدت، اظهار کرد: اگر شرایطی نامطلوب پیش می‌آید به دلیل این است که حتماً کسی ناشیانه استراتژیک را تعریف کرده است.

وی خاطرنشان کرد: کارهایی که در سال‌های اول انقلاب انجام شده در برخی بخش‌ها باز هم همین روند را ادامه می‌دهیم و باید از این پوسته دربیایم.

* نخبگان و اساتید دانشگاهی برای حل ابربحران‌ها ورود پیدا کنند

نماینده مردم، سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس با بیان اینکه نخبگان و اساتید دانشگاهی ما باید برای حل ابربحران‌ها ورود پیدا کنند، گفت: دیگر کار دانشجوی ما مبارزه در 16 آذر نیست، امروز دانشگاه‌ها باید در بازمهندسی مشکلاتی مانند بحرانی که به دلیل زلزله و امثال آن پیش می‌آید، ورود کنند.

علوی تصریح کرد: امروز دانشگاه‌ها برای نجات جهان از بحران بی‌آبی و مشکلات محیط‌زیستی باید ورود پیدا کند ولی متأسفانه بیشتر ما خود را درگیر برخی مباحث حاشیه که هیچ ارزشی ندارد کرده‌اند.

* انگیزه مهم‌ترین نیاز جامعه است

نماینده مردم، سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس با بیان اینکه امروز انگیزه مهم‌ترین نیاز جامعه ما است، اضافه کرد: هر چیزی که عشق و انگیزه در آن وجود نداشته باشد قطعاً خروجی نخواهد داشت.

علوی گفت: زمانی که ارزش‌ها به پیمانه پول و اقتصاد سنجیده شود حتماً ناعدالتی وجود خواهد داشت و تا این موضوع حل نشود هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم.

وی اظهار کرد: ما می‌دانیم زلزله می‌آید، اما تمام مدیریت بحران به برگزاری چند جلسه خلاصه ‌می‌شود و همین امر بحران‌های بزرگ را به دنبال دارد.

نماینده مردم، سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: امروز اقتصاد ما از اقتصاد عادلانه به اقتصاد خیانت تبدیل شده است که به راحتی میلیاردها تومان جابه‌جا شده و کسی متوجه نمی‌شود.

* بودجه در سال آینده کاهش پیدا می‌کند

علوی از کاهش بودجه سال آینده نسبت به امسال خبر داد و گفت: به دنبال تشویش اذهان عمومی نیستیم اما کاهش بودجه موجب می‌شود که اعتبار عمرانی هم نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه منابع و مصارف ما در کشور همخوانی ندارد، بیان کرد: بدنه دولتی در کشور ایران بسیار گسترده بوده این در حالی است که در کشورهای دیگر با ورود بیشتر بخش خصوصی از بزرگ کردن بدنه دولت‌ها جلوگیری کرده‌اند.

نماینده مردم، سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس با اشاره به اینکه دولت امروز از دولت قبلی انتقاد می‌کند، گفت: این دایره تکرار همیشه وجود داشته و دولت قبل نیز از دولت قبل خود انتقاد کرده است.

به گفته علوی، امروز توپ کم‌کاری هر حوزه به دامن حوزه دیگر می‌افتد و همین امر موجب می‌شود در بخش‌های مختلف مشکلات متعددی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مجلس قانون وضع می‌کند ولی در عرصه عمل و اجرا با موانع برخورد می‌کند، تصریح کرد: امروز در بحث تبدیل وضعیت به واسطه بزرگ شدن بدنه دولت مشکلات جدی وجود دارد.

نماینده مردم، سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس اظهار کرد: چرا باید در بین 31 استان فقط قراردادی‌های استان کردستان مشکل داشته باشند؟ مقصر اصلی خود بدنه مدیریتی در استان است.

علوی با بیان اینکه چرا باید در آموزش و پرورش ما فردی پیدا شود که جلوی لیستی که قرار است برای تبدیل وضعیت جمعی از نیروها برود را بگیرد، خاطرنشان کرد: کسانی که به کرد و کردستان خیانت می‌کنند، فردای قیامت باید جوابگو باشند.

وی اضافه کرد: امروز از استان‌های دیگر به کردستان ما آمده و به نوعی دارند برده‌داری می‌کنند با حقوق ماهانه 50 هزار تومان به نیروی کاری در کردستان گره‌های فرش را می‌بافند و وقتی اعتراضی از سوی ما صورت می‌گیرد در مقابلمان گارد می‌گیرند.

* دنبال گرفتن حق مرزی برای آموزش و پرورش سنندج هستم

وی با بیان اینکه گرفتن حق مرزی برای آموزش و پرورش از کارهایی است که در سطح وزارت دنبال می‌کنم، گفت: البته این حق مرزی تنها برای معلمان نبوده و می‌خواهیم به گونه‌ای شامل بخش‌های مختلف شود.

نماینده مردم، سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس خاطرنشان کرد: البته این کار سختی است ولی معتقدم کل جغرافیای کردستان مرز است و این حق باید به آموزش و پرورش کردستان داده شود.

علوی با اشاره به اینکه برخی درخواست‌های که مطرح شد واقعاً الزامی بوده و باید انجام شود، گفت: پیگیری‌های لازم در این خصوص را از طریق آموزش و پرورش، دیوان محاسبات و بخش‌های مختلف انجام خواهم داد.

وی اظهار کرد: اگر امروز کشور ایران از نظر هسته‌ای، هوافضا و غیره موفق هست به دلیل وجود انگیزه‌هایی است که در این حوزه وجود دارد و این انگیزه باید در بخش‌های مختلف ایجاد شود.

نماینده مردم، سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس با بیان اینکه جهت‌گیری‌های سیاسی به صلاح استان نیست، گفت: نمایندگان، مدیران و تمام کسانی که در عرصه توسعه استان نقش دارند نباید خود را درگیر حاشیه‌ها کنند.

انتهای پیام/ی/2346


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.