چراغپور: سپیدرود به معماری جدید نیاز دارد/ برانکو هوشیارانه پرسپولیس را طراحی کرده بود
منبع خبر: ورزش سه
سه شنبه 15 آذر 1396 - 18:44


سپیدرود با شکست برابر پرسپولیس در پایان نیم فصل در رتبه پانزدهم جدول قرار گرفت تا این ذهینت قوت بگیرد که این تیم برای ماندن در لیگ برتر باید در نیم فصل تقویت شود.

به گزارش "ورزش سه" سپیدرود در یک بازی درگیرانه و نزدیک در زمین چمن مصنوعی ورزشگاه سردارجنگل رشت با یک گل مغلوب پرسپولیس صدرنشین شد و با 12 امتیاز در رتبه پانزدهم و یکی مانده به آخر جدول جای گرفت. جلال چراغپور مدیرفنی سپیدرود در رابطه با این بازی گفت:

برانکو هوشیارانه عمل کرد

من بی طرفانه بازی سپیدرود و پرسپولیس را تحلیل می کنم و نه به عنوان مدیرفنی تیم سپیدرود... درباره پرسپولیس ابتدا باید بگویم که اولین کاری که برانکو کرده بود این بود که فوق العاده هوشیار و با احتیاط برای این بازی تیمش را طراحی کرده بود. دلایلی هم که کاملا در ذهنش بود دلایلی کاملا کلاسیک است چرا که وقتی یک تیم بزرگ با یک تیمی که از نظر امتیازی وضعیت خوبی ندارد بازی می کند می داند که حریف ریسکی و انتحاری بازی کرده و ممکن است باعث شود که برای تیم بزرگ اتفاقات غیرقابل پیش بینی بیفتد. درواقع پرسپولیس می خواست قربانی این شرایط و حوادث بازی نشود و به همین خاطر خیلی پرحوصله فوتبال بازی کرد. این تیم چیدمان خیلی کاملی هم با دو هافبک دفاعی داشت ودرواقع بهترین ترکیبش را برای این بازی به میدان فرستاد.

سپیدرود آبرومندانه بازی کرد

همه امروز از توان و قدرت بازی پرسپولیس باخبر هستند سپیدرود هم این را می دانست و برای جای جای نقاط قوت پرسپولیس برنامه ریزی کرده بود. در طول هفته این تیم برای بازیکنان شرح وظایفی تعریف کرده و هر نفر وظایف خودش را می دانست. در کنار دفاع فردی مراحلی از دفاع تیمی هم تعریف شده بود که مثلا منشا یا علیپور را کدام مثلث ها باید نگهداری و مقابلشان دفاع کنند. به نظر من سپیدرود خیلی منظرم بازی کرد و تنها موردی که کمی انضباط این تیم را تحت تاثیر قرار داد آسیب دیدگی مهره ثابت خط دفاع این تیم در نیمه اول بود که البته بعد از ده دقیقه دوباره نظم تیمی سپیدرود بازگشت. سپیدرود امروز آبرومندانه و خوب بازی و به نوعی فوتبال خودش را بازی کرد.

سپیدرود به معماری جدید نیاز دارد

برانکو در نیمه دوم با تعویض ماهینی و محرمی و تغییراتی که ایجاد کرد نشان داد که در دقایق آخر به دنبال برد است که آن خطا انجام شد و پرسپولیس روی ضربه ایستگاهی به گل رسید. این خطا البته بی مورد بود و می توانست انجام نشود اما این اتفاق افتاد و در نهایت سپیدرود یک باخت دیگر به دست آورد. من معتقد هستم که معماری سپیدرود در نیم فصل دوم باید عوض شود. اگر بگوییم نگرش یعنی منظورمان این است که کادر فنی تغییر کند اما سپیدرود باید معماری اش و استراکچرش را تغییر بدهد و بازیکنانی را جذب کند که بتوانند در سطح لیگ برتر خدمات بیشتری بدهند. مثلا سپیدرود باید بازیکنانی داشته باشد که توان مقابله و پیروزی در جنگ های تن به تن به کامیابی نیا، امیری و علیپور را داشته باشند. البته پرسپولیس 5-6 بازیکن ملی پوش دارد و همه تیم های لیگ پرسپولیس نیستند ولی وقتی تیمی از 15 بازی 12 امتیاز می گیرد یعنی معمای اش مشکل دارد و باید تغییر کند. این سپیدرود نهایتا در نیم فصل دوم 15 امتیاز بگیرد اما بازهم با 27 امتیاز به لیگ پایین تر سقوط خواهد کرد. هر مربی هم از هر جای دنیا بیاید این اصل نباید فراموش شود که این تیم به معماری جدید نیاز دارد چرا که سپیدرود با این ساختمان و ساختار بیش از این کشش ندارد و در زمانی که بازی های فشرده و سخت تر می شوند کیفیت لازم را برای موفقیت در لیگ برتر ندارد.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.