خطر محرومیت بیخ گوش استقلال/ آبی‌ها در آستانه حذف از آسیا
منبع خبر: ایلنا
چهار شنبه 23 شهریور 1396 - 09:51


به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا٬ استقلال یکی از آن تیم‌هایی است که ‌ای‌اف‌سی برایش وقت تعیین کرده تا با طلبکارانش تسویه حساب کند اما هنوز خبری از تسویه حساب نیست. انگار بحث محرومیت را استقلالی‌ها جدی نگرفته‌اند. چند وقت پیش کاوه رضایی و آندو تیموریان برای گرفتن حق و حقوق خود به‌ای‌اف‌سی شکایت کردند ولی از قرار معلوم استقلالی‌ها برای پرداخت طلب این بازیکنان اقدامی نکرده‌اند. روزبه وثوق احمدی مسوول تعیین وضعیت فدراسیون در خصوص اینکه آیا باشگاه‌های لیگ برتری اقدامی برای تحویل مدارک به فدراسیون جهت ارسال به ای‌اف‌سی برای دریافت مجوز حرفه‌ای انجام داده‌اند یا خیر، می‌گوید: «برخی از باشگاه‌ها مدارک فرستادند که البته ناقص است و بعضی‌ هم اصلاً مدارکی نفرستادند. روز سه‌شنبه برای آخرین بار، آخرین هشدار را با ارسال نامه 4 ‌بندی به باشگاه‌های لیگ برتری دادیم و آنها تا روز 27/6/96 فرصت دارند مدارک خود را برای تحویل به کمیته صدور مجوز حرفه‌ای آماده کنند و این کمیته بعد از بررسی مدارک آنها را در اختیار کمیته تعیین وضعیت فدراسیون قرارداده و سپس به دبیرکل فدراسیون تقدیم و با امضای او به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شود.»

مسوول کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که باشگاه‌ها تا چه زمانی فرصت ارائه مدرک را دارند، می‌گوید: «براساس مدارکی که آنها به ما ارائه می‌کنند و فدراسیون به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می‌کند آنجا نمایندگان ای‌اف‌سی تشخیص می‌دهند که آیا اتفاقی افتاده یا خیر و آیا باشگاه‌ها تا آن زمانی که آقای تاج (2 ماه) اعلام کرده بود فرصت دارند یا خیر. این بستگی به ارسال مدارک ما و روند بررسی نمایندگان ای‌اف‌سی دارد.»

وثوق احمدی در خصوص اینکه آیا باشگاه استقلال برای تسویه حساب با کاوه رضایی و آندو تیموریان مدارکی به فدراسیون ارائه کرده یا خیر، می‌گوید: «واقعیت این است که من هنوز مدارکی ندیدم ولی چیزی که مشخص است اینکه باید تا تاریخ 27 شهریور صبر کنید تا ببینید این باشگاه چه مدارکی برای ما ارسال خواهد کرد.»

اینکه باشگاه استقلال هشدارهای فدراسیون را جدی نمی‌گیرد و هنوز مدارکی به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون ارسال نکرده جای تامل دارد. بهانه‌ای که باعث شد قریب هنوز نیامده برود، بحث بدهی‌های باشگاه استقلال و برنامه ریزی نکردن مسوولان این تیم بود اما به نظر می‌رسد افتخاری مدیرعامل استقلال هنوز هیچ کدام از هشدارها را جدی نگرفته است و اقدامی برای رفع مشکلات انجام نمی‌دهد.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.