تیم ملی والیبال ایران از سد دیوار چین گذشت/ یک گام تا صعود
منبع خبر: مهر
جمعه 21 مرداد 1396 - 19:49

اردبیل – تیم والیبال کشورمان در ادامه مسابقات والیبال انتخابی قهرمانی جهان با برتری مطلق از سد بلندقامتان چین گذشت تا یک گام به صعود نزدیک شود.
به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در رقابت های والیبال انتخابی قهرمانی جهان از ساعت 18 روز شنبه به مصاف تیم چین رفتند که در پایان به برد مقتردانه سه بر صفر دست یافتند.

در این بازی حساس ایگور کولاکویچ همچون بازی اول ریسک نکرد و با ترکیب عبادی پور، مرندی، معروف، موسوی، قائمی و عفور بازی را آغاز کرد و در ادامه از بازیکنان ذخیره خود بنا به شرایط بازی استفاده کرد.

در ست اول این دیدار والیبالیست های کشورمان شرایط سختی نداشتند و با استفاده از سرویس های خوب و دفاع روی تور و بویژه با اسپک های قدرتمند غفور و قائمی و نیز موسوی توانست بازی را اداره کرده و در نهایت با نتیجه 25 بر 21 به پیروزی رسید.

ست دوم نیز با برتری ایران آغاز شد و در همان ابتدای کار ایران 4 بر 1 از تیم چین جلو افتاد اما تیم چین در ادامه کاملا دگرگون شد و بازی روان و قدرتمندانه ای را از خود به نمایش گذاشت. این تیم در ست دوم در سرویس، دفاع و حمله بسیار هماهنگ کار کرد و توانست پای به پای تیم ایران بازی را دنبال کند.

این رقابت تا امتیازات آخر ادامه داد و تیم ها تنها با یک امتیاز اختلاف کار را ادامه می دادند. دو تیم در امتیاز 25 و در ادامه 27 مساوی شدند. ولی در نهایت تجربه بازیکنان تیم ایران به تجربه بازیکنان جوان چین چربید و تیم ما این ست را نیز با امتیاز 29 بر 27 به نفع خود به پایان رساندند.

در ست سوم دوباره بازی با تعادل آغاز شد ولی هنوز امتیازات به 12 نرسیده بود که والیبالیست های ایران توانستند اختلاف چهار امتیازی را برای ایجاد کنند .

در این ست اعتراضات مکرر لوزانو بارها بازی را با وقفه ایجاد کرد. لوزانو به نحوه پخش ویدیو چک اعتراض داشت و نمایش کامل تصویر را دلیلی بر اشتباه داوران عنوان می کرد. وی داوری را عامل شکست تیمش می دانست.

با این وجود بازی با هیجان و حساسیت بالا دنبال شد و بازیکنان والیبالیست تیم ایران توانستند در کمال شایستگی ست سوم را نیز با نتیجه 25 بر 20 به نفع خود به پایان رساندند تا این بازی را همچون بازی با کره جنوبی بدون دردسر پشت سر بگذارند.

تیم ایران با پیروزی مقابل چین از دو بازی به دو برد دست یافت و چین با سه بازی دو برد و یک باخت در کارنامه خود قبت کرد.

رقابت های انتخابی مسابقات قهرمانی 2018 جهان از 19 تا 23 در سالن حسین رضازاده اردبیل برگزار می شود.

تیم های ایران، کره جنوبی، چین، قطر و قزاقستان در این رقابت ها به مصاف هم می روند و در نهایت دو تیم برتر به رقابت های قهرمانی جهان که سال آینده به میزبانی ایتالیا و بلغارستان برگزار می شود، راه پیدا خواهد کرد.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.