آزمون سردفتری امسال برگزار نمی‌شود
منبع خبر: ایلنا
جمعه 21 مرداد 1396 - 11:37


رییس کانون سردفتران و دفتریاران اعلام کرد که برگزاری آزمون سردفتری با سازمان ثبت اسناد و املاک کل کشور است و تا جایی که اطلاع دارد، این آزمون امسال برگزار نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا دشتی اردکانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با تبریک روز خبرنگار، گفت: رسانه‌ها مسائلی را مطرح می‌کنند که ما از انتقادهای آنها سود می‌بریم. خبرنگار رسالت بزرگی دارد و کار آنها را مثل حضرت زینب می‌دانم.

رییس کانون سردفتران با بیان اینکه برای قشر خبرنگار احترام ویژه‌ای قائل هستم، اظهار کرد: خبرهایی شفافی که اعلام می‌کنند تبعاتی دارد دارد که اجر آن را در آخرت می‌گیرند. امیدوارم خبرنگاران هیچ وقت درگیر مسائل باندی و جناحی نشوند.

او به شهادت «محسن حججی» به دست عوامل تکفیری داعش اشاره کرد و گفت:‌ شهادت حججی که اخیرا توسط داعش شهید شد یک پیام بزرگ داشت که از هزاران فیلم و سخنرانی تاثیر گذار‌تر بود. دشمن از اراده او می‌ترسید و او ثابت کرد که ایران ضد تروریست است. من از طرف جامعه حقوقی و سردفتران خدمت ملت ایران، خانواده محترم شهید حججی و رهبر انقلاب تسلیت عرض می‌کنم.

دشتی اردکانی با اعلام اینکه در سال 95 ، 12میلیون و 958هزار و 151 سند ثبت شد، گفت: بیشترین آمار ثبت سند در سال 95 برای تهران 3 میلیون و 523 هزار و 148 مورد بوده است که بعد از آن خراسان رضوی است. کمترین آمار نیز متعلق به ایلام است.

او ادامه داد: در چهار ماه اول امسال نیز 3 میلیون و 745 هزار و 645 سند بوده که باز هم آمار تهران بیشترین بوده است. در سال 95، 192 میلیارد تومان دفا‌تر حق ثبت وصول کردند و به حساب خزانه واریز کردند.

رییس کانون سردفتران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا که آیا امسال برای جذب سردفتر آزمون برگزار می‌شود یا خیر؟ گفت: برگزاری آزمون با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است و تا آنجا که اطلاع دارم آزمون جذب سردفتر برگزار نمی‌شود.

ادامه دارد


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.