ظریف: آمریکایی‌ها به جای تغییر رژیم ایران، نگران رژیم خودشان باشند
منبع خبر: فارس
جمعه 10 تیر 1396 - 01:08

وزیر خارجه ایران در واکنش به گزافه‌گویی همتای آمریکایی‌اش در خصوص تلاش برای حمایت از براندازهای داخلی در ایران، نوشت که به تازگی 75 درصد از ایرانی‌ها پای صندوق رأی آمده‌اند و بهتر است واشنگتن نگران «رژیم» خودش باشد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه کشورمان در صفحه توئیتری خود به گزافه‌گویی‌های «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در خصوص حمایت از تغییر رژیم در ایران پاسخ داد.

ظریف نوشته که تجربه کودتای 28 مرداد و انقلاب اسلامی نشان داده که ایرانی‌ها خودشان برای کشورشان تصمیم می‌گیرند و نسبت به دخالت خارجی مقاوم‌اند.

وزیر خارجه ایران همچنین به طرف آمریکایی توصیه کرده که «پیش از بازگشت به استفاده از سیاست خیال‌بافانه و غیرقانونی تغییر رژیم در ایران، تاریخ را بخوانید و بیاموزید.»

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به تاریخچه پرفراز و نشیب روابط آمریکا و نظام جمهوری اسلامی هم پرداخته و نوشته: «پس از چندین دهه تلاش ناموفق برای تغییر رژیم و اعمال تحریم، آمریکا بایستی به خاطر کودتای 1953 (کودتای 28 مرداد علیه دولت مرحوم دکتر مصدق) عذرخواهی کند و تصدیق کند که دیپلماسی تنها گزینه موجود است.»

ظریف در انتها نوشته: «مقامات آمریکا به جای تغییر رژیم در ایران، نگران رژیم خودشان باشند؛ اینجا به تازگی 75 درصد از مردم رأی داده‌اند.»

«رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا دیروز در نشست استماع سنا گفته بود که دولت ترامپ از عناصر داخلی ایران برای تغییر نظام سیاسی ایران حمایت می‌کند. ( بیشتر بخوانید)

انتهای پیام/ع


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.