جزییات کشف تریاک داخل تنور نانوایی صنعتی
منبع خبر: خبر آنلاین
جمعه 10 تیر 1396 - 01:08


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از گمرک ایران، این میزان مواد مخدر در داخل تنور نانوایی صنعتی جاسازی شده بود که با هوشیاری ماموران گمرک و به کمک سگ های مواد یاب در گمرک غرب تهران کشف و ضبط شد.

این محموله مواد مخدر در داخل تنور نانوایی صنعتی به طرز ماهرانه ای با سرب پوشش داده شده بود تا دستگاه های ایکس ری نتوانند مواد جاسازی شده را تشخیص دهند و قاچاقچیان برای منحرف کردن سگ های مواد یاب محموله تریاک را به کافور آغشته کرده بودند اما این محموله با هوشیاری ماموران گمرک و به کمک سگ های مواد یاب کشف و ضبط شد.

بر اساس تازه ترین گزارش دفتر اطلاعات منطقه ای سازمان جهانی گمرک (RILO) گمرک ایران در کشف انواع مواد مخدر رتبه نخست را کسب کرده است.

بر اساس این گزارش ، گمرک ایران در مبارزه و کشف انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی ، قرص های مخدر و روان گردان ها و پیش سازها بهترین عملکرد را در مقایسه با دیگر گمرکات داشته است . این در حالی است که کشورهای هنگ کنگ، ژاپن و نیوزلند رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

بر اساس گزارش 2017 مرکز اطلاعات سازمان جهانی گمرک(RILO) ، گمرک ایران با 171 مورد بیشترین تعداد و حجم کشفیات مواد مخدر را در میان سایر کشورها به خود اختصاص داده است.

39224


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.