انتقاد کوچکی‌نژاد از سرعت پایین اینترنت
منبع خبر: ایتنا
جمعه 10 تیر 1396 - 01:08رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و پایگاه‌های خبریگفت: مقام معظم رهبری تأکید داشتند ضمن افزایش سرعت اینترنت باید در حوزه کنترل فضای مجازی به‌روز و توانمندتر شویم، چرا که در حال حاضر از حیث شبکه ملی اطلاعات و کنترل فضای مجازی بسیار عقب‌مانده‌ایم.

به گزارش ایتنا از ایسنا،‌ جباری کوچکی‌نژاد گفت: مقام معظم رهبری در جلسه روز گذشته خود بحث‌های بسیار جدی درباره فضای مجازی، شبکه ملی اطلاعات و سرعت اینترنت بیان کردند. فضای مجازی در همه دنیا توسط کشورها کنترل می‌شود و از طریق شبکه‌های داخلی کشورها، مردم از نظر اطلاعاتی تغذیه می‌شوند.

وی ادامه داد: متأسفانه در زمینه شبکه ملی اطلاعات و کنترل فضای مجازی بسیار عقب مانده‌ایم و شاید یکی از نگرانی‌های مقام معظم رهبری همین مسأله باشد.

کوچکی‌نژاد با انتقاد از سرعت بسیار پایین اینترنت در شهرها و روستاهای کشور گفت: دانشجویان و فارغ‌التحصیلات دانشگاهی از سرعت کند اینترنت در مراکز و شهرهای مختلف گلایه‌مند هستند، حتی سرعت اینترنت در روستاها اعتراضات و گلایه‌های روستائیان به نمایندگان را شدت بخشیده است.

نماینده مردم رشت در مجلس، افزایش سرعت اینترنت، کنترل فضای مجازی و به بهره‌برداری رسیدن کامل شبکه ملی اطلاعات را از بحث‌های بسیار مهمی دانست که باید توسط شورای عالی فضای مجازی به آن پرداخته شود.

رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و پایگاه‌های خبری در عین حال نبوغ و توانایی دانشمندان و نخبگان مراکز علمی، دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان را در صادرات سخت‌افزار و نرم‌افزار مورد توجه قرار داد و افزود: در داخل کشور دارای ضعف‌ها و کاستی‌هایی در حوزه فضای مجازی هستیم که می‌توان در صورت اختصاص بودجه کافی و اراده متولیان امر نقص‌ها را در کوتاه‌مدت برطرف کرد. فراکسیون نیز آمادگی همکاری با مسئولان و متولیان را دارد.


فندک زیپو ZIPPO jeweled skull
فندک زیپو ZIPPO jeweled skull
121,000 تومان
این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.