تمدید زمان رای گیری بسته به حضور مردم پای صندوق های رای است
منبع خبر: تدبیرخبر
جمعه 10 تیر 1396 - 01:06

حوزه های رای گیری موظف به تمدید زمان رای گیری تا اخذ رای از آخرین فرد حاضرهستند و تمدید زمان قانونی رای گیری بسته به حضور مردم پای صندوق های رای است و منع قانونی درباره میزان تمدید آن وجود ندارد.
حسین دهدشتی نماینده آبادان در مجلس نهم، با اشاره به مشارکت بالای مردم در این دوره از انتخابات تاکید کرد که طبق قانون حوزه های رای گیری موظف به تمدید زمان رای گیری تا اخذ رای از آخرین فرد حاضر در حوزه های رای گیری هستند و تمدید زمان قانونی رای گیری بسته به حضور مردم پای صندوق های رای است و منع قانونی درباره میزان تمدید آن وجود ندارد.

او در گفت و گو با سحر – پایگاه اطلاع رسانی دکتر حسن روحانی ادامه داد: فضای انتخاباتی پرشور است و مردم از ساعات ابتدایی در حوزه اخذ رای حاضر بودند. می توان به جرات گفت این مشارکت بی سابقه بوده و از انتخابات 92 بسیار پرشورتر و با جمعیت بیشتری است

دهدشتی همچنین گرمای هوا را یکی از عوامل کندی روند رای گیری دانست و افزود: شلوغی صف های رای گیری و همچنین گرمی هوا باعث شده افراد در صف های رای گیری معطل شوند و ساعات طولانی را منتظر بمانند، این مسائل روند رای گیری را کنده کرده که اگر این مسائل حل شود با سذعت بیشتری به کار ادامه می دهیم.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.