سرمایه صندوق‌های حمایت از توسعه کشاورزی افزایش می‌یابد
منبع خبر: فارس
جمعه 10 تیر 1396 - 00:57

خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده 43 لایحه برنامه ششم توسعه را که بخش‌هایی از آن به کمیسیون تلفیق ارجاع شده بود در جلسه علنی نوبت شامگاه امروز چهارشنبه 22 دی به تصویب رساندند.

بر این اساس و طبق بند «و» این ماده سرمایه صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی به 7 درصد از ارزش سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی و افزایش سرمایه بانک کشاورزی ارزی مطابق با استانداردهای بین‌المللی هر دو از محل فروش املاک مازاد وزارت کشاورزی و بازپرداخت حساب صندوق ذخیره ارزی و سهم دولت در بودجه سنواتی لحاظ می‌شود.

براساس بند «هـ » ماده 43 سطح حمایت از کشاورزی سالانه تا 2 درصد ارزش تولید این بخش ارتقا یافته و نیز طبق بند «ط» سود و کارمزد و جریمه وام‌های دریافتی کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه بخشوده شده و اصل وام آنان به مدت 3 سال امهال می‌شود که کارگروهی متشکل از جهاد کشاورزی، بانک مربوطه و فرمانداری شهرستان میزان خسارت را مشخص می‌کند.

نمایندگان در بند «ل» ماده مذکور از لایحه برنامه ششم به تولید پخش برنامه‌های آموزشی، ترویجی، مدیریت مصرف آب، بهبود کمی و کیفی محصولات کشاورزی و فرآوری تولیدات، حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی کشور، بهره‌وری و انتقال یافته‌های علمی به بهره‌برداران به سفارش و تأمین مالی وزارت جهاد کشاورزی توسط سازمان صداوسیما رأی موافق دادند.

همچنین در بند «س» نیز وکلای ملت مقرر کردند حداقل 15 درصد از متوسط تسهیلات اهدایی بانک‌های عامل غیرتخصصی کشور به بخش کشاورزی اختصاص یابد.

انتهای پیام/


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.