دفاعیه‌ای برای آیت‌الله هاشمی
منبع خبر: ایلنا
جمعه 10 تیر 1396 - 00:57

" target="_blank" itemprop="url"> دفاعیه‌ای برای آیت‌الله هاشمی
ایلنا: احمد توکلی نوشت: خوش‌تان بیاید یا نیاید، رگه‌های حریت و آزادگی در هاشمی بسیار پر رنگ است و ظاهرا عقل بعضی‌ها بنا ندارد این را بفهمند!

به گزارش ایلنا، در متن احمد توکلی آمده است:

1. بنده به شخصه، انتقادات اساسی بسیاری به جناب آقای هاشمی دارم اما آنها را دلیل بستن چشم‌هایم بر روی توانمندی‌ها و ویژگی‌های مثبت ایشان نمی‌دانم. عرصه سیاست، عرصه عشق و عاشقی و یا سیاه و سفید دیدن مطلق نیست، هیچ‌کس مصون از خطا نیست.

٢. آقای هاشمی را مردی دیده‌ام که عاطفه پدری را در حد اعلا دارد اما کمترین حساسیت غلط را در رابطه با فرزندانش ندارد، گرچه مخالفانش، پدر خود را در آورده‌اند تا فرزندانش را نقطه ضعف او بدانند اما، عملکرد هاشمی در این رابطه، بی‌نظیر بوده است. فرق است بین عملکرد پدر- فرزندی و تصمیمات و عملکرد هاشمی.

٣. روزی که مجله فایزه را محاکمه می‌کردند هاشمی رییس‌جمهور بود، گفتند فیلم است و بسته نمی‌شود، بسته شد و هاشمی هم هیچ مخالفتی نکرد.

٤. چندی بعد، فایزه را محاکمه کردند و محکوم به زندان شد، گفتند: نمایش است و آن برادر، سردار سعید قاسمی، ریشش را گرو گذاشت و گفت اگر فایزه یک روز به زندان رفت من ریشم را از ته می‌تراشم! فایزه که یک زن بود به زندان رفت و آن سردار که یک مرد بود، یادش رفت که، "مرد است و حرفش!". باز هم هاشمی دخالت نکرد و دخترش عین شش ماه حبس را سپری کرد.

٥. در شهر ری و در حرم حضرت عبدالعظیم، آن برادر بسیجی، فایزه را با صدای بلند، چندین بار فاحشه خواند، هاشمی گله‌مند شد، رهبری هم فرمودند: گاها کسانی که دلسوز انقلابند کارها و الفاظی را نباید بگویند! حضرت عباسی، اگر کسی دختر کس دیگری را فاحشه خطاب می‌کرد، چه اتفاقی می‌افتاد؟! اگر دختر من و شما را به این لقب بخوانند، آیا ساکت می‌نشینیم؟! آیا هاشمی از من و شما دست و پا بسته‌تر بود ولی کاری نکرد و گذشت تا، دست حریف را رو کند؟!

٦. در ماجرای مهدی هاشمی که عملکردش پر از خطاست، مهدی در خارج از کشور بود، گفتند بر نمی‌گردد، که برگشت، گفتند دستگیر نمی‌شود، که شد، گفتند زندان نمی‌رود، که رفت، آن‌هم به حداکثر مجازات، یعنی ده سال! بینی و بین‌الله زور هاشمی به اندازه محمدرضا رحیمی نیست که عمده مدت محکومیتش را در مرخصی بوده است؟!

٧. خوش‌تان بیاید یا نیاید، رگه‌های حریت و آزادگی در هاشمی بسیار پر رنگ است و ظاهرا عقل بعضی‌ها بنا ندارد این را بفهمند!

٨. به راستی، اطلاعات ما از زیر و بم زندگی کدام مسؤول به اندازه هاشمی است؟؟!!!

٩. هاشمی در فیلم وداعش، به پسرش می‌گوید: از فرصت زندان استفاده کن، خودسازی کن، پخته‌تر و کامل‌تر بیرون بیا و به مردم خدمت کن.

١٠. راستی، چرا علی‌رغم درخواست مهدی هاشمی و وکلایش، نه دادگاه را علنی برگزار کردند و نه فیلم کاملش را پخش می‌کنند؟؟؟!!!

١١. هاشمی هیچ‌گاه اعلام نکرد فرزندان و اطرافیانم خط قرمز من هستند و هیچ‌گاه هم تقاضای عفو برای آنان نکرد.

١٢. هاشمی قطعا از حکم دادگاه ناراضی است اما، هیچ‌گاه قاعده بازی را بهم نزد و علیه نظام موضع نگرفت. حالا البته دلواپسان حرف‌های هاشمی را تفسیر می‌کنند و خر مراد خودشان را پیش می‌برند(انگار آنها زبان فارسی را از بقیه بهتر می‌فهمند !!!!!!!!!!!) اما هاشمی قاعده بازی را بهم نمی‌زند و علیه نظام موضع نمی‌گیرد و این دقیقا آن چیزی است که مخالفانش را دچار "جنون" ساخته است. آنها منتظر بودند هاشمی اشتباه کند و خارج از قاعده بازی کند اما، او ثابت کرد که، بسیار با هوش‌تر از مخالفانش است.

١٣. در جریان محاکمه مهدی گفت: نه مداخله می‌کنم و نه درخواست عفو و این را به رهبری هم گفته‌ام و نکرد.

١٤. این سال‌ها، مخالفین هاشمی گفتند: حب فرزند انسان را به سقوط می‌کشاند و در برابر انقلاب قرار می‌دهد و توقع داشتند آنچه برای آیت‌الله منتظری رخ داد تکرار شود، اما زهی خیال باطل، معلوم شد اصلا هاشمی را نشناخته‌اند.

١٥. در انتخابات 92 وقتی جنتی او را به جرم پیری رد صلاحیت کرد!!! بزرگترین حرکت سیاسی عمرش را انجام داد، هیچ حرکت اضافه‌ای نکرد و اجازه داد حریف، خودش خودش را مات کند، نه به شورای نگهبان رفت، نه نزد رهبری شکایت برد و نه وساطت خواست. وی حریف را بدست خودش شکست داد، که نتیجه‌اش باخت همه جریان‌های اصول‌گرا به کسی بود که، او را نسخه برابر اصل هاشمی می‌دانند!

احمد توکلی


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.