«کامالا هریس» از ادامه رقابت برای ریاست جمهوری آمریکا انصراف داد
منبع خبر: مهر
دو شنبه 12 آذر 1398 - 23:08


سناتور ایالت کالیفرنیا از عرصه رقابتها برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا کناره گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «کامالا هریس» سناتور دموکرات از ایالت کالیفرنیا که برای کسب نامزدی حزب متبوع خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده میلادی رقابت می کرد، از ادامه رقابتها انصراف داد.

هریس روز سه شنبه در یک پیام توئیتری خطاب به حامیان خود نوشت: «با کمال تأسف- اما همچنین با کمال سپاس- اعلام می کنم که امروز کمپین انتخاباتی خود را به حالت تعلیق درمی آورم».

انصراف هریس از ادامه رقابتهای انتخاباتی در حالی اعلام شد که وی پیشتر یک مراسم جمع آوری کمک مالی در شهر نیویورک را به بهانه بروز یک «موضوع شخصی» لغو کرده بود.

گفتنی است که کامالا هریس ماه ژوئیه خود را نامزدی مهم و تعیین کننده در عرصه رقابتها خواند؛ اما برای کسب چنین جایگاهی نتوانست حمایت کافی رأی دهندگان را بدست آورد.

وی در رایانامه ای خطاب به حامیان خود با اشاره تلویحی به نامزدهای ثروتمند این دوره از انتخابات آمریکا- دونالد ترامپ جمهوریخواه و مایکل بلومبرگ دموکرات- نوشت: «من میلیاردر نیستم. و نمی توانم بودجه مالی کمپین انتخاباتی خود را تأمین کنم. و هرچقدر که این کمپین پیش می رود، تأمین بودجه موردنیاز برای ادامه رقابت سخت تر و سخت تر می شود».

لازم به ذکر است که کمپین انتخاباتی سناتور کامالا هریس از ژانویه 2019 فعالیت خود را آغاز کرد و مورد استقبال دموکراتهای جریان اصلی قرار گرفت.


این خبر توسط سرویس متنک به طور خودکار خلاصه سازی شده است. در صورت اشکال در متن خلاصه لطفا با ما تماس حاصل نمایید.